Najczęstsze pomyłki popełniane przy wynajmie samochodu

 

Wynajem samochodu to niezwykle opłacalne rozwiązanie, które może przynieść wiele korzyści w różnych życiowych sytuacjach. Z wynajmu aut warto korzystać podróżując w celach turystycznych i służbowych, ale również wtedy, gdy nie mamy dostępu do własnego auta – np. w czasie jego naprawy. Na co zwracać uwagę wypożyczając samochód i jakie są najczęściej popełniane w takiej sytuacji błędy?

Stan auta – co warto sprawdzić

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przy wynajmie samochodu jest niezapoznanie się ze stanem wypożyczanego pojazdu. Sprawdzenie najistotniejszych elementów i ogólnej kondycji auta to podstawa bezpiecznej i korzystnej transakcji. Na co szczególnie warto zwrócić uwagę?

Przed podpisaniem umowy warto przyjrzeć się karoserii. – Podpowiada przedstawiciel wypożyczalni samochodowej Abacus Car Rental. – Sprawdźmy, czy auto nie jest porysowane. Skontrolujmy również stan płynów eksploatacyjnych. Wypożyczane auto powinno być zatankowane. Przyjrzyjmy się działaniu świateł i wyposażeniu auta. Samochód powinien posiadać gaśnicę, apteczkę, a także koło zapasowe. Pamiętajmy, że jeśli chcemy podróżować z dzieckiem, samochód powinien być wyposażony w specjalny fotelik.

Dokładne oględziny wynajmowanego samochodu zagwarantują, że w nasze ręce trafi odpowiedni pojazd.

Nieznajomość oferty

Wiele pomyłek, z którymi wiąże się wynajem samochodów, wynika z nieznajomości podpisywanej z wypożyczalnią umowy. Taki dokument należy dokładnie przeczytać, zwracając szczególną uwagę na okres trwania wynajmu i datę odbioru samochodu oraz koszt usługi. Należy się również upewnić co do zakresu ubezpieczeń OC oraz AC. Warto też sprawdzić, czy dana oferta obejmuje limit kilometrów.

Co jeszcze?

Jakich innych błędów wystrzegać się przy podejmowaniu decyzji o wynajmie samochodu? Pomyłki mogą zdarzyć się już podczas rezerwacji wybranego samochodu. Zwróćmy uwagę na to, czy poprawnie wypełniamy formularz, jeśli rezerwujemy auto przez Internet. Upewnijmy się, że podaliśmy właściwe daty usługi oraz, że zdecydowaliśmy się na odpowiedni samochód. Wybór auta powinien być uzależniony od liczby osób, jaka będzie nim podróżować, a także sposobu wykorzystania auta – do wyboru są bowiem np. samochody typowo miejskie, ale też luksusowe limuzyny. Klasa auta decyduje o koszcie usługi, dlatego warto upewnić się, że zdecydowaliśmy się na właściwy model. Zawsze korzystajmy z usług sprawdzonych, renomowanych wypożyczalni samochodowych, które gwarantują najwyższy standard obsługi.

Posted in Aktualności, Wycieczki and tagged .