Pendolino w Polsce

Pendolino pozwoliło nam przyciągnąć pasażerów do kolei. Popularność tego pociągu jest duża, a szczególnie w ofercie dla pasażerów 1. klasy Niedługo w pierwszej klasie zostanie zainstalowany pokładowy internet, który powinien zainteresować szczególnie klientów z sektora biznesowego.

PKP Intercity przedstawiło dane dotyczące frekwencji pasażerów w pociągach  w 2015 roku. Wynika z nich, że przeciętne zapełnienie miejsc w pociągach wynosiło 51%. Biorąc pod uwagę średnie zapełnienie pociągów podobnej klasy w innych europejskich krajach oraz to, że Pendolino w zasadzie debiutuje na naszych torach, oznacza to bardzo przyzwoity wymik.  Nastepnym etapem w rozwoju PKP będzie rozwój siatki połączeń miedzy innymi  z Gdyni do Kołbrzegu i z Wrocławia do Jeleniej Góry. Na tych trasach pojawi sie Pendolino

Jeszcze jedna istotna cecha Pendolino to  punktualność pociągów. Według statystyk przedstawionych przez PKP Intercity, 16 z 20 znajdujących się na trasach pociągów osiąga punktualność rzędu 96%.  W przypadku pociągów należących do ekonomicznych kategorii TLK i IC punktualność jest znacząco niższa i wynosi 81%.

Co nowego w Pendolino w 2016?

Sposobem na przyciągnięcie nowych pasażerów do Pendolino ma być też nowy standard obsługi pasażera w 1. klasie. Już obecnie pasażerowie w tej klasie otrzymują posiłek, prasę, pakiet w cenie biletu i opiekę stewarda. Wiąże się to ze wzrostem ceny za przejazd – w promocyjnej cenie można je nabyć za 89 zł (dotąd za 69 zł), ale w większości przypadków, na pociągi cieszące się największą frekwencją, bilet kupimy za 229 zł.
Prawdopodobnie w połowie roku w pociągach Pendolino pojawi się internet. W jego ramach pojawią się rozmaite funkcje – takie jak wybór filmów, czy możliwość oglądania szlaku z kabiny maszynisty. Ruszy też PROGRAM lojalnościowy.

Coraz skuteczniej działa Dynamiczny System Sprzedaży biletów, który zaimplementowano dla pociągów Pendolino. Z pewnością przewoźnik dzięki temu narzędziu może lepiej dostosowywać cenę biletów do zainteresowania podróżnych.

Posted in Aktualności.