PKP Intercity na Wschód

Co tak naprawdę wiemy na temat Intercity. Na pewno kolej jest niedoinwestowana. A przecież każdy z nas alternatywnie, zamiast samochodem skorzystałby z bardzo szybkiego przejazdu  koleją w luksusowych warunkach. Podróż pociągiem jest wtedy prawdziwą przyjemnością i pozwala zwiedzać nasz kraj.

PKP Intercity rozszerza siatkę połączeń międzynarodowych. Od 4 września br. w składzie pociągu TLK Hańcza z Krakowa do Białegostoku znajdą się bezpośrednie wagony do Grodna na Białorusi.
Oferta międzynarodowa PKP Intercity to również podróże na wschód Europy. Wraz z wrześniową korektą rozkładu jazdy, przewoźnik zaoferuje pasażerom dodatkowe połączenie na Białoruś. Do tej pory podróżni mieli do dyspozycji przejazd do Mińska i Brześcia. Teraz do tych stacji dołączy także Grodno – jedno z najważniejszych miast kresowych dawnej Rzeczpospolitej.

 

szybka kolej

Bilety na przejazd pomiędzy Polską i Białorusią są dostępne w ofercie GRODNO SPECJAL. – Grodno lub odwrotnej, podróżni posiadający Kartę Polaka mogą nabyć bilet w ramach oferty GRODNO SPECJAL – KARTA POLAKA. Zryczałtowana opłata za przejazd w jedną stronę wynosi 4 euro.

Posted in Aktualności.