Azja za grosze

Poznawanie odległych zakątków świata to marzenie wielu z nas. Powszechna opinia głosi, że na takie wyprawy trzeba przeznaczyć ogromne kwoty. Ci, którym luksusowe hotele oraz najwygodniejsze środki transportu nie są potrzebne, podróżują jednak za grosze. To pasjonaci, którzy zawsze szukają najtańszych rozwiązań, zaś korzystając z tanich noclegów i środków komunikacji w swych wyprawach docierają naprawdę daleko. Są oni również specjalistami od wyszukiwania tanich miejsc na całym świecie. Tu prym wiodą kraje leżące na terenie południowo – wschodniej Azji.
Jednym z ulubionych terenów amatorów tanich podróży są zaś Filipiny. Szukając prywatnego zakwaterowania można skorzystać z serwisów internetowych, które posiadają ogromne bazy tanich kwater na całym świecie, np. Wimdu. Za równowartość 100 złotych można tu wynająć całkiem sympatyczne mieszkanie, zaś za niewiele wyższą kwotę – jednorodzinny dom. Równie ekonomicznym regionem dla turystów jest Bangladesz – najtańszy kraj na terenie Azji Południowo – Wschodniej.

Filipiny – kraj na wyspach

Aby dostać się na Filipiny, trzeba – niestety – skorzystać z linii lotniczych. Najtaniej podróżuje się w porze deszczowej, z przesiadką w Singapurze lub Bangkoku. Przemieszczanie się na terenie Filipin – to już groszowe wydatki. Liczne promy oraz autobusy kursują dość często, jednak najtańszym patentem na odkrywanie Filipin są motocykle z doczepianymi budkami dla turystów. Ci, którzy potrafią się targować, mogą za śmieszne kwoty podróżować po całym kraju. Co warto tu zobaczyć?
Filipiny to państwo wyspiarskie, zaś największą i najciekawszą wyspą jest Luzon. To wyspa znana z licznych atrakcji przyrodniczych oraz czynnych wulkanów. Tu znajdują się najważniejsze filipińskie miasta, jak stolica kraju – Manila oraz Quezon City – największa metropolia filipińska oraz historyczna stolica tego państwa. Zachwyca również Santa Cruz – miasto pięknie położone nad największym jeziorem Filipin o nazwie Laguna de Bay.

Bangladesz – najtańszy kraj świata

Podróż samolotem z przesiadkami w Wiedniu i Dubaju zrekompensować mogą niskie koszty pobytu w tym kraju. Bangladesz, zaliczany do najbiedniejszych, a zarazem najtańszych dla turystów państw świata, daje miłośnikom dalekich podróży wiele możliwości. Tanie noclegi można tu znaleźć w licznych, choć dość skromnych hotelach. Przemieszczanie się po Bangladeszu również jest tanie, zaś skorzystać można z promów oraz autobusów. Najpopularniejsze (i najbardziej ekonomiczne) są jednak riksze.
W tym egzotycznym kraju nad Zatoka Bengalską nie brak atrakcji. Na szczególną uwagę zasługuje Dhaka – stolica państwa, w której można zwiedzić hinduistyczną świątynię oraz fort wzniesiony w czasach Mogołów, zwany Twierdzą Czerwonego Ogrodu. Ciekawym zabytkiem jest tu również pałac szyickiego imama – Hussaini Dalan, który powstał w XVII wieku. W okolicy miasta nie brak miejsc atrakcyjnych pod względem przyrodniczym, zaś w wielu miejscowościach podziwiać można piękne meczety.

Podróżując po Bangladeszu należy pamiętać, iż jest to kraj muzułmański i choć jego mieszkańcy są przyjaźnie nastawieni do turystów, wskazane jest ścisłe przestrzeganie miejscowych norm obyczajowych.

Posted in Artykuły sponsorowane and tagged , , .