Nowe rodzaje biletów i więcej nagród od Finnair

Fińskie, narodowe linie lotnicze wprowadzają nowe rodzaje biletów. Celem jest uproszczenie procedur ich zakupu. Przewoźnik wprowadza także więcej korzyści dla stałych klientów programu Finnair Plus. Zmiany zostaną wprowadzone już 28 listopada.

Tego dnia przewoźnik wprowadzi pięć rodzajów biletów: BUSINESS, BUSINESS SAVER w klasie biznes i PRO, VALUE i BASIC w klasie ekonomicznej. W ten sposób Finnair chce wprowadzić większą przejrzystość cen i oferować bilety dostosowane do potrzeb różnych pasażerów.

Zmiany objęły także program Finnair Plus, w którym gromadzone były punkty promocyjne. Pod tej pory będą one naliczane nie w zależności od kilometrów, a od regionów. Dzięki temu pasażerowie będą mogli zyskać nawet 30% punktów więcej niż poprzednio. Kolejna zmiana wiąże się z nowymi typami biletów: naliczanie punktów nie będzie już zależało od klasy rezerwacyjnej a od rodzaju wybranego biletu.

Oto nowego rodzaje biletów od Finnair:

Business: elastyczne usługi najwyższej jakości w klasie biznes. Na pasażerów czeka miejsce w kabinie biznesowej, posiłek w trakcie lotu oraz priorytetowa odprawa, wejście na pokład i odbiór bagażu oraz pełen zwrot kosztów za niewykorzystany bilet. Ilość dozwolonego bagażu: dwie sztuki bagażu rejestrowanego oraz dwie sztuki bagażu podręcznego. Ilość punktów Finnai Plus – 200%.

Business Saver:
dla osób podróżujących w celach rekreacyjnych. Zagwarantowane miejsce w kabinie klasy biznes, posiłek, priorytetowa obsługa. Ilość dopuszczalnego bagażu oraz punktów w porgramie Finnair Plus: tak samo jak w klasie Business.

Pro: podróż w kabinie klasy ekonomicznej, z posiłkiem lub napojem podczas podróży, priorytetowe usługi na lotnisku. Dopuszczalna ilość bagażu: dwie sztuki bagażu rejestrowanego i jedna sztuka bagażu podręcznego. Pełen zwrot kosztów niewykorzystanych biletów, plus150% punktów Finnair Plus.

Value: podróżujący z tym biletem mogą zabrać po jednej sztuce bagażu rejestrowanego i podręcznego. Miejsce w klasie ekonomicznej, posiłek lub napój podczas lotu. Możliwość zmiany nazwiska pasażera i daty lotu za opłatą oraz częściowy zwrot kosztów za niewykorzystany bilet. 100% punktów Finnair Plus.

Basic: atrakcyjna cena i wysoka jakość – miejsce w kabinie klasy ekonomicznej oraz posiłek lub napój podczas lotu. Możliwość zabrania po jednej sztuce bagażu podręcznego i rejestrowanego. Brak możliwości dokonywania zmian i zwrotu kosztów niewykorzystanych biletów. 50% punktów Finnair Plus.

Posted in Linie Lotnicze and tagged , , , , .