Katowice-Kopenhaga tylko do 3 grudnia

Skandynawskie linie lotnicze SAS rezygnują z połączenia z Katowic do Kopenhagi. Ostatni rejs do stolicy Danii odbędzie się 3 grudnia br. Jakie są powody takiej decyzji przewoźnika?

Przyczyną usunięcia połączenia z siatki przewoźnika jest brak dostosowania do wymagań rynku i klientów. W tym momencie przewoźnik oferuje cztery rejsy tygodniowo. Lot odbywa się w środku dnia, co nie sprzyja przesiadkom.

Przewoźnik chciałby dostosować się do wymagań pasażerów i oferować siedem lotów tygodniowo – jednak nie pozwalają na to zbyt małe zasoby sprzętowe.

Połączenie z Katowic do Kopenhagi uruchomiono w marcu tego roku. Rejsy obsługują maszyny typu Bombardier CRJ200 lub CRJ900 z odpowiednio 50 i 88 miejscami na pokładzie.

Przy okazji przypominamy o innych zmianach w siatce połączeń skandynawskiego przewoźnika – 20 października startują loty z Łodzi do Kopenhagi. Oprócz tego SAS zwiększa częstotliwość rejsów z Wrocławia do Kopenhagi – do dwóch dziennie, a także wprowadza trzeci rejs w ciągu dnia także do Kopenhagi ale tym razem z Warszawy.

Posted in Linie Lotnicze and tagged , , , , .