KLM: płatny bagaż rejestrowany

Holenderski przewoźnik zdecydował się na wprowadzenie nowej taryfy na płatny bagaż rejestrowany. Przewoźnik wprowadza opłaty na trasach krótkodystansowych.

Od 22 kwietnia cena za jedną sztukę bagażu rejestrowanego wyniesie 15 EUR. Cena taka będzie obowiązywać pod warunkiem, że pasażer wybierze taką opcję dokonując rezerwacji biletów.
W przypadku gdy opłata za bagaż będzie dokonywana dopiero na lotnisku cena ta wzrośnie dwukrotnie.

Nadal można przewieźć bez opłat jedną sztukę bagażu podręcznego o wymiarach 55 x 23 x 35 cm., nie przekraczając 12 kg. Jeśli jednak bagaż nie spełni tych warunków zostanie przekazany do luku bagażowego, gdzie za jego odebranie zapłacić trzeba będzie 30 EUR.

Na razie nowe przepisy obowiązywać będą na 11-stu trasach krótkodystansowych, z czasem ich liczba wzrośnie do 30-stu. Na podróż z bezpłatnym bagażem rejestrowanym mogą liczyć posiadacze karty Flying Blue oraz podróżujący najwyższymi klasami.

Nowymi opłatami nie zostały objęte rejsy z/do Włoch, Gruzji, Rosji, Białorusi, Ukrainy oraz Turcji.

Przewoźnik tłumaczy swoją decyzję faktem, że zdecydowana większość pasażerów podróżuje na krótkich trasach tylko z bagażem podręcznym. Wprowadzenie opłat z bagaż rejestrowany pozwoli natomiast na obniżenie cen biletów.

Posted in Linie Lotnicze and tagged , , , .