Kolejna nowość w siatce Eurolotu

Polski przewoźnik sukcesywnie wprowadza zmiany w swojej siatce połączeń. Wczoraj pisaliśmy o zwiększeniu częstotliwości lotów na trasie z Gdańska do Krakowa. Dziś (07.08.) przewoźnik poinformował o uruchomieniu nowego połączenia lotniczego.

Tym razem także chodzi o loty do Gdańska, ale nie z Krakowa a z portu lotniczego w Katowicach. Loty na tej trasie rozpoczną się już 3 września. Przez pierwsze 10 dni przewoźnik będzie wykonywał jeden rejs w ciągu dnia (od poniedziałku do czwartku). Od 17 września ilość połączeń na trasie Katowice – Gdańsk zwiększy się do sześciu tygodniowo.

W okresie od poniedziałku do piątku oraz w niedziele wylot z Katowic do Gdańska zaplanowano na godzinę 17:20. Z kolei lot z Gdańska wystartuje o 15:30. Rejs potrwa nieco ponad godzinę.

Połączenie będzie obsługiwane przez maszyny typu ATR 42-500 i ATR 72-202, które zabiorą na pokład odpowiednio 47 i 66 pasażerów.

Połączenie z Gdańska do Katowic jest kolejnym jakie uruchomił przewoźnik po upadku innych polskich linii lotniczych – OLT Express. Już 20 sierpnia wystartują pierwsze loty z portu w Ławicy do stolicy Małopolski.

 

 

Posted in Linie Lotnicze and tagged , , , , .