Koniec OLT Express?

Koniec tanich połączeń lotniczych – przynajmniej jeśli chodzi o linie OLT Express. Przewoźnik odwołał wszystkie swoje loty. Czy to oznacza upadek niskokosztowego przewoźnika?

Jak można przeczytać na stronie internetowej przewoźnika w dniu 27 lipca zawiesza on całkowicie wszystkie dotychczas obsługiwane połączenia lotnicze. O trudnościach finansowych OLT Express mówiło się już od jakiegoś czasu. Sam przewoźnik informował w czwartek, że zawiesza połączenia obsługiwane przez maszyny typu ATR. Dziś (27 lipca) okazało się, że zawieszone zostają wszystkie rejsy przewoźnika.

Powodem mogą być kłopoty OLT Express związane z opłatami za leasingowanie samolotów. Mówi się także o zbyt drogiej kampanii promocyjnej, na którą spółka przeznaczyła ogromne środki oraz zbyt niskie ceny biletów.

Pasażerowie, który nabyli bilet mają prawo do zwrotu kosztów. Na pomoc ruszył Eurolot, który jest zainteresowany przejęciem niektórych tras OLT Express.

Urząd Lotnictwa Cywilnego zawiesił spółce OLT Express Regional koncesję, nadal będą obsługiwane loty czarterowe OLT Express Poland, w ramach podpisanych z biurami podróży umów.

W sumie poszkodowanych jest około 130 tysięcy pasażerów. W ciągu czterech miesięcy OLT Express przewiózł około 450 tys. pasażerów.

Poniżej komunikat przewoźnika jaki pojawił się na jego stronie internetowej.

Komunikat dla pasażerów dotyczący zawieszonych operacji  lotniczych

Szanowni Państwo,

Informujemy, że od 27 lipca br. wszystkie rejsy regularne zostają zawieszone do odwołania, tym samym wstrzymana zostaje sprzedaż biletów lotniczych.

Wszystkim Pasażerom, którzy za pośrednictwem www.oltexpress.com lub OLT Express Call Center nabyli bilety na odwołane rejsy przysługuje prawo do zwrotu kosztów biletów.

Wszyscy Pasażerowie anulowanych rejsów zostaną osobiście powiadomieni o zmianach i przysługujących im prawach przez pracowników naszego Call Center.

Za wszystkie niedogodności serdecznie Państwa przepraszamy.

źródło: olt express

Posted in Linie Lotnicze and tagged , , , .