Koniec połączeń z Warszawy do Brukseli

Brussels Airlines kasują połączenia z Warszawy do Brukseli. Zmiany wchodzą w życie wraz z końcem sezonu letniego. Ostatni lot na tej trasie zaplanowano na 27 października.

Obecnie loty z Brukseli do Warszawy odbywają się codziennie. Jest szansa, że pasażerowie nie odczują zmian zbyt mocno. Loty na trasie Warszawa-Bruskela oferuje bowiem nasz narodowy przewoźnik. LOT lata na tej trasie od poniedziałku do piątku trzy razy dziennie, zaś w weekendy oferuje dwa rejsy w ciągu dnia.

Nie tylko port w Warszawie utracił połączenie z Brukselą. Wcześniej belgijski przewoźnik zawiesił także loty z Krakowa do stolicy Belgii. To połączenie realizowane było cztery razy w tygodniu. Ostatni rejs na tej trasie odbędzie się 4 listopada. Jedynie w okresie Świąt i Nowego Roku przewoźnik obsłuży kilka rejsów na tej trasie.

Jak poinformowało biuro prasowe przewoźnika przyczyną cięć w siatce są względy biznesowe. Jednocześnie Brussels Airlines zapewniło, że pasażerowie, którzy zakupili bilety na odwołane loty mogą liczyć na zwrot kosztów.

Posted in Linie Lotnicze and tagged , , , , .