Konkurs na ulubieńca Polski rozstrzygnięty!

Znamy już wyniki konkursu na „Ulubieńca Polski” w ramach konkursu Życie w architekturze. Głosami internautów zwyciężył budynek terminala lotniska w Świdniku. Głosowanie zakończyło się dziś w południe.

W konkursie głosować można było na 120 różnych obiektów architektonicznych z całej Polski. Od kilku dni zanosiło się na zwycięstwo. Najpierw obiekt wszedł do finałowej dwunastki, potem systematycznie utrzymywał się w czołówce, by w końcu zwyciężyć.

Obiekt ma jeszcze szansę na zdobycie nagrody głównej jaką jest tytuł Najlepszego Obiektu Architektury XXI wieku w Polsce. To wyróżnienie przyznaje jury. Zwycięzcę poznamy podczas uroczystej gali finałowej, która odbędzie się 5 grudnia.

Organizatorem konkursu jest redakcja miesięcznika Architektura-murator. Partnerują mu Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej oraz Zarząd Główny Stowarzyszenia Architektów Polskich. Patronat honorowy objął prezydent Bronisław Komorowski.

Mieszkańców Lublina jak i władze portu z pewnością ucieszyła taka nagroda. Jest to dobra reklama dla portu, tym bardziej, że już wkrótce nastąpi jego oficjalne otwarcie.

A jak Wy jak oceniacie terminal świdnickiego lotniska? Myślicie, że ma szansę na zdobycie głównej nagrody?

Posted in Linie Lotnicze and tagged , , , .