Z Krakowa do Londynu Z easyJet

Brytyjskie linie lotnicze easyJet uruchamiają nową trasę z Krakowa. Tym razem samoloty easyJet wylądują na lotnisku Londyn Southend. Pierwszy lot na nowej trasie wystartuje 17 czerwca.

Sprzedaż biletów na nowe połączenie wystartuje 1 listopada. Zaplanowano cztery rejsy tygodniowo. Będą się one odbywać w poniedziałki, środy, piątki oraz niedziele. Koszty biletów nie są jeszcze znane, ale prawdopodobnie będzie można liczyć na korzystne warunki – przynajmniej na starcie.

Lotnisko Londyn Southend znajduje się w Rochford, w hrabstwie Essex, w odległości 65 km. od centrum miasta. Będzie to piąte, londyńskie lotnisko (po Heathrow, Gatwick, Luton i Stansted) na które będzie można dotrzeć bezpośrednio z Polski.

To nie jedyne nowe połączenie w siatce easyJet. Także 17 czerwca przewoźnik uruchomi rejsy z Berlina do Londynu Southend.

EasyJet funkcjonują na rynku usług lotniczych od 1995 roku. Główna siedzibą przewoźnika jest port lotniczy Luton pod Londynem. EasyJet słynie z jednej z najmłodszych i najnowocześniejszych flot w Europie, dysponując maszynami typu Airbus A319 i Boeing 737-700. easyJet obsluguje ponad 70 tras do państw europejskich oraz kurortów w Afryce Północnej.

Posted in Linie Lotnicze and tagged , , , , .