Nowa linia lotnicza w Polsce

Już w grudniu tego roku, na warszawskim lotnisku w Modlinie pojawi się nowa, zagraniczna linia lotnicza. Po arabskich liniach Emirates przyszła kolej na następnego przewoźnika znad Zatoka Perskiej. Tym razem będzie to Qatar Airways.

5 grudnia przewoźnik zainauguruje połączenie lotnicze z Warszawy do stolicy Kataru – Dohy. Zaplanowano cztery rejsy tygodniowo. Odbywać się one będą w poniedziałki, środy, piątki i soboty. Wylot z Dohy zaplanowano na godzinę 9:20, lądowanie w Warszawie o 13:20. Natomiast wylot z Warszawy na 15:35, w stolicy Kataru samolot wyląduje o 22:55.

Połączenia obsługiwane będą maszynami typu Airbus A320. Do dyspozycji pasażerów będą dwie klasy – biznes (12 miejsc) i ekonomiczna (132 miejsca).

Loty do Warszawy to jedyne połączenie uruchomione przez arabskiego przewoźnika. OD 20 listopada Qatar Airways zacznie realizować połączenia do Belgradu w Serbii. Połączenie będzie obsługiwane trzy razy w tygodniu.

Druga arabska linia w Polsce – Emirates także zaoferuje połączenia z Warszawy. Od 6 lutego 2013 r. wystartują połączenia między stolicą Polski a Dunajem.

Ciekawi jesteśmy jakie będą ceny nowych połączeń obu arabskich przewoźników.

 

Posted in Linie Lotnicze and tagged , , , , , , , .