Nowa trasa linii Wizz Air

Największe, tanie linie lotnicze w Europie rozbudowują swoją siatkę połączeń o kolejną trasę. Od 28 marca Wizz Air uruchomi loty z Katowic do Bergen w Norwegii. Na początek przewoźnik obsłuży dwa loty w tygodniu.

Rejsy będą realizowane w środy oraz niedziele. Podróż potrwa około 2,5 godziny. Bilety na nową trasę można już rezerwować za pośrednictwem internetowej strony przewoźnika. Ceny zaczynają się od 75 zł za podróż w jedną stronę.

Wylot z Katowic zaplanowano na godzinę 18:45, lądowanie w Norwegii nastąpi około godziny 21:00. Rejs powrotny zaplanowano jest na 21:30, lądowanie w Pyrzowicach nastąpi dziesięć minut przed północą. Połączenie obsługiwać będą maszyny typu Airbus A320.

Połączenie z Katowic do Bergen nie jest czymś nowym w siatce przewoźnika. Wizz Air latał na tej trasie już wcześniej. Jednak uruchomione pod koniec marca połączenie zostało zawieszone już po miesiącu. Teraz przewoźnik zdecydował się na jej przywrócenie.

Rejsy do Bergen, będą trzecim po Oslo Torp i Stavanger norweskim kierunkiem obsługiwanym przez przewoźnika z lotniska w Katowicach.

Posted in Linie Lotnicze and tagged , , , , , .