Warszawa-Berlin trzy razy dziennie

Od dziś (2.10.2012) można rezerwować bilety na nowe połączenie Warszawa-Berlin. Loty będą obsługiwane przez drugie pod względem wielkości niemieckie linie lotnicze – airberlin. Połączenie wystartuje w marcu przyszłego roku.

Przewoźnik będzie wykonywał trzy loty dziennie. Ich godziny mają być dopasowane do osób podróżujących zarówno w celach biznesowych jak turystycznych. Jednocześnie przewoźnik zapowiedział zwiększenie częstotliwości rejsów z Gdańska do Berlina także do trzech dziennie. Warszawa będzie bowiem trzecim (po Gdańsku i Krakowie) polskim portem lotniczym z którego będzie można polecieć do stolicy Niemiec.

„Europa Wschodnia jest strategicznie ważnym rynkiem dla airberlin. Wraz z nowym połączeniem do Warszawy airberlin lata teraz do wszystkich dużych lotnisk w Polsce. Jest ono również ważnym rozszerzeniem połączeń dla naszego węzła lotniczego w Berlinie. Nasi pasażerowie z Polski mają do wyboru połączenia łączone do atrakcyjnych celów w USA, takich jak: Miami, Los Angeles, Nowy Jork i również od 23 marca nowe połączenie do Chicago” – mówi Paul Gregorowitsch, CCO airberlin.

Bilety na nowe połączenie są już dostępne w systemie rezerwacyjnym przewoźnika. Za lot w obie strony trzeba zapłacić w tym momencie 399 zł (cena zwiera podatki i opłaty dodatkowe). Biorąc pod uwagę częstotliwość lotów można mieć nadzieję, że cena spadnie.

Oprócz airberlin loty na trasie Warszawa-Berlin oferuje PLL LOT. Nasz narodowy przewoźnik obsługuje tę trasę dwa razy dziennie.

Posted in Linie Lotnicze and tagged , , , , , , , , , .