OLT Express zawiesza loty czarterowe

I stało się! OLT Express zawiesił loty czarterowe. Dla wielu nie jest to zaskoczeniem, gdyż wiadomości o złej sytuacji finansowej spółki pojawiły się we wszystkich mediach. Zaskoczenia nie kryją natomiast pasażerowie, którzy z OLT Express mieli polecieć na wakacje.

Po zawieszeniu wszystkich regularnych rejsów obsługiwanych przez przewoźnika zapewniał on, że loty czarterowe będą obsługiwane normalnie, ponieważ firma ma fundusze na ich finansowanie. Tymczasem komunikat o ich zawieszeniu pojawił się na stronie internetowej przewoźnika we wtorek (31 lipca). Czytamy w nim,że „od 31 lipca br. realizowane przez OLT Express Poland sp. z o.o. przeloty czarterowe na rejsach zagranicznych zostają zawieszone”.

Wiadomość ta zaskoczyła turystów z biura Sun&Fun, którzy 31 lipca mieli polecieć lotem czarterowym z Katowic i Warszawy na wakacje do Egiptu. Pasażerom pomoc obiecał PLL LOT.

Samoloty OLT Express czarterowała także Itaka, biuro Alfa Star oraz Rainbow Tours. Biura zapowiedziały, że będą kierować ruch do innych przewoźników i, że pasażerowie nie zostaną pozostawieni sami sobie. OLT Express zapewnia, że mogą liczyć na zwrot kosztów za bilety oraz odszkodowania.

W kontekście ostatnich wydarzeń (upadki biur podróży i klęska OLT Express) planowanie wakacji zaczyna wiązać się z dużymi wątpliwościami. Czy lepiej jechać na wczasy z biurem i żyć w niepewności, czy przypadkiem w ostatnim momencie wakacje nie zostaną odwołane, czy może planować wakacje całkiem na własną rękę?

Posted in Linie Lotnicze and tagged , , , , , , .