Ryanair poleci z Lublina

Potwierdziły się informacje o tym, że Ryanair poleci z lotniska w Lublinie. Dziś rano nieoficjalne dotąd spekulacje zatwierdził prezes linii. Będzie to drugi, zagraniczny przewoźnik jaki wyląduje w podlubelskim Świdniku. W czerwcu współpracę zapowiedziały węgierskie linie Wizz Air.

Na początek Ryanair poleci z Lublina do Londynu oraz Dublina – czyli miejsc największej emigracji zarobkowej Polaków. Rezerwacja ruszy dziś (19.09.2012). Tylko do czwartku do północy będzie można kupić bilety w promocyjnej cenie 59 zł za podróż w jedną stronę. Potem ceny będą wyższe.

Pierwszy lot Ryanaira zaplanowano na 17 grudnia. W ciągu tygodnia do Londynu (Stansted) Ryanair poleci trzy razy, a do Dublina dwa razy.

Połączenie Lublin-Londyn odbywać się będzie w poniedziałki, środy i piątki. Wylot z Londynu o 10:00, lądowanie w Lublinie o godzinie 13:40. Start z Lublina zaplanowano na 14:05, lądowanie w Londynie o 15:50.

Rejsy Lublin-Dublin realizowane będą we wtorki oraz soboty. Wylot z Dublina o 7:05 lądowanie w Lublinie o 11:20. Start z Lublina zaplanowano na 11:45, lądowanie w Dublinie o 14:05

Ryanair to największy, tani przewoźnik w Europie. W Polsce linia obecna jest od 2005 roku. Port lotniczy w Lublinie jest jedenastym lotniskiem obsługiwanym przez tego przewoźnika w Polsce.Otwarcie lotniska w Świdniku ma nastąpić w listopadzie br.

Posted in Linie Lotnicze, Lotniska and tagged , , , , , , , .