Ryanir zmniejsza siatkę połączeń

Irlandzkie, tanie linie lotnicze Ryanair tną siatkę połączeń. Z rozkładu zniknie w sumie 10 różnych tras. Na liście znalazł się także Kraków. Ostatni lot ze stolicy Małopolski zostanie zrealizowany 8 stycznia 2013.

Jest to więc już ostatnia szansa na zarezerwowanie biletów, gdyż po 8 stycznia nie będzie to już możliwe. Osoby, które zakupiły już bilet na loty po tej dacie będą miały możliwość jego zwrotu. Istnieje także możliwość przebukowania biletu na inny lot.

Jako przyczynę rezygnacji z połączenia Ryanair wymienia niewielkie zainteresowanie pasażerów lotami na tej trasie oraz zbyt wysokie opłaty lotniskowe w porcie w Budapeszcie.

Irlandzki przewoźnik obsługiwał loty na trasie z Krakowa do Budapesztu od 18 lutego 2012 roku. Kraków był wtedy jednym z ponad trzydziestu nowych kierunków uruchomionych przez Ryanair w odpowiedzi na bankructwo linii lotniczych Malev.

Ryanair oferował trzy loty tygodniowo.

Przewoźnik redukuje także liczbę rejsów na trasie Warszawa-Budapeszt. Niedostępne są loty obsługiwane w środy, piątki oraz niedziele.

Oprócz tego Ryanair kasuje loty do: Baden, Birmingham, Bolonii, Dusseldorfu, Lubeki, Malagai Monachium, Oslo i Salonik.

Posted in Linie Lotnicze and tagged , , , , , .