Są chętni do kupna OLT Express

Po tym jak OLT Express popadł w kłopoty finansowe i zawiesił wykonywanie połączeń lotniczych pojawiają się informacje o inwestorach, którzy zainteresowani są kupnem linii. Jednym z nich jest niemiecki potentat na rynku lotniczym.

Jak podał Dziennik Gazeta Prawna niemieckie linie lotnicze Air Berlin są zainteresowane kupnem OLT Express. Odkupienie miałoby nastąpić za symboliczną złotówkę, ale w zamian za to przewoźnik zobowiązał się do spłacenia wszystkich długów OLT Express oraz reaktywowania przewoźnika.

Air Berlin nie są jedynym inwestorem zainteresowanym kupieniem polskiego przewoźnika. Nie znane są żadne szczegóły poza tym, że są to inwestorzy z Chin oraz Stanów Zjednoczonych. Kto przejmie OLT Express od Amber Gold – to ma wyjaśnić się do wtorku.

OLT Express Regional jest częścią spółki OLT Express. Jak poinformował w specjalnym komunikacie przewoźnik kłopoty finansowe OLT Express Regional nie mają wpływu na sytuację finansową całej spółki należącej do tej grupy – mowa o OLT Express Poland.

Mimo, że pojawiały się opinie dotyczące upadku OLT Express chyba nikt nie spodziewał się jednak, że nastąpi to tak szybko.

Posted in Linie Lotnicze and tagged , , , , , .