LOT wykorzystuje lukę po OLT Express

Od 1 sierpnia br. PLL LOT zwiększa liczbę rejsów na trasach krajowych. Pierwszym krokiem będzie wprowadzenie na stałe do rozkładu przewoźnika dodatkowego rejsu z Warszawy do Rzeszowa. Możliwe, że zwiększy się także częstotliwość innych kierunków LOT-u.

Wylot z Warszawy odbywać się będzie codziennie (za wyjątkiem sobót) o godzinie 21:40. Lądowanie w Rzeszowie nastąpi o 22:35.

Rejs powrotny odbywać się będzie codziennie, za wyjątkiem niedziel, o godzinie 5:55. Lądowanie w stolicy zaplanowano na godzinę 6:45.

Oprócz zwiększenia częstotliwości lotów na tej trasie zwiększy się także ilość miejsc na pokładzie. Dodatkowy lot do Rzeszowa obsługiwany będzie samolotem typu Embraer 170 lub 175, z 78 lub 82 miejscami. Przewoźnik zapowiedział także zwiększenie o 25% ilości pasażerów na trasie z Warszawy do Wrocławia.

PLL LOT rozważa również zwiększenie częstotliwości na innych kierunkach dostępnych w  swojej siatce połączeń. Jest to reakcja na sytuację na rynku usług lotniczych jaka zaistniała po zawieszeniu lotów przez OLT Express.

Posted in Linie Lotnicze and tagged , , , , , .