LOT w gronie najbezpieczniejszych linii lotniczych świata

 Nasz narodowy przewoźnik ma powód do dumy. LOT znalazł się bowiem w gronie najbezpieczniejszych linii lotniczych świata. To pierwsze takie wyróżnienie dla przewoźnika.

Wnioski są wynikiem audytu przeprowadzonego przez IATA czyli Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Lotniczych. Przez pięć dni IATA sprawdzała czy i w jakim stopniu przewoźnicy spełniają wymagania standardu IOSA czyli Iata Operational Safety Audit. Ocenie zostały poddane wszystkie obszary operacyjne LOT-u. Polski przewoźnik był oceniany po raz piąty, ale po raz pierwszy w historii osiągnął tak świetny wynik – LOT spełnił wymagania IOSA w 100%.

Jak podali audytorzy tak dobrym wynikiem może poszczycić się niewielki odsetek przewoźników.

„Jesteśmy dumni, że po raz pierwszy w historii firmy uzyskaliśmy najwyższy możliwy wynik z audytu bezpieczeństwa przeprowadzonego przez zrzeszenie IATA, które skupia obecnie 240 przewoźników lotniczych. To kolejny dowód, że LOT jest w gronie najbezpieczniejszych linii na świecie”, mówi Marcin Piróg, Prezes Zarządu PLL LOT S.A. – Nadal będziemy dążyć do ulepszania naszych standardów, procedur oraz wyszkolenia personelu LOT”– dodaje Marcin Piróg.

Na wyniki audytu z pewnością miało wypływ wprowadzenie przez PLL LOT systemu SMS – Safety Management System – Systemu Bezpieczeństwa Lotniczego. Pozwala on na systematyczne podejście do zarządzania bezpieczeństwem poprzez odpowiednie struktury organizacyjne, zakres odpowiedzialności itp.

źródło: PLL LOT

Posted in Linie Lotnicze and tagged , , , , , , .