Wizz Air kasuje loty do Cork

Niezbyt dobra wiadomość dla podróżujących do Cork. Wizz Air podjął decyzję o likwidacji połączenia. Zmiany obejmą rejsy z lotnisk w Warszawie i Wrocławiu. Ostatnie rejsy zaplanowano na dzień 13 stycznia.

Rejsy z Warszawy do Irlandii uruchomione zostały w lipcu 2008 roku, oferując dwa loty tygodniowo. Latem tego roku przeniesiono miejsce startu na lotnisko w Modlinie. Z kolei loty z Wrocławia do Cork zainaugurowano w lipcu 2010 roku. Także na tej trasie przewoźnik obsługiwał dwa loty tygodniowo.

Przyczyny skasowania destynacji nie są na razie znane. Być może Wizz Air nie wytrzymał konkurencji ze strony Ryanair. Oba połączenia znalazły się bowiem w siatce irlandzkiego przewoźnika. Loty z Wrocławia do Cork wystartowały w październiku 2012 r, miesiąc później Rynair uruchomił loty z Warszawy do Irlandii.

Jeśli ktoś z Was wykupił bilet na skasowane połączenia pamiętajcie o prawach jakie przysługują pasażerom w takiej sytuacji. Przewoźnik powinien zwrócić koszty zakupionego biletu ewentualnie zapewnić podróż w innym terminie i na innych warunkach.

Czekamy na komunikat Wizz Air w tej sprawie.

Posted in Linie Lotnicze and tagged , , , , , , .