Wizz Air poleci ze Szczecina

WizzAir uruchamiają regularne loty ze Szczecina. Tym samym stał się on ósmym, polskim portem, z którego poleci węgierski przewoźnik. Znamy już dwie, pierwsze trasy WizzAir.

Jak poinformował rzecznik linii w pierwszej kolejności uruchomione zostaną loty do dwóch norweskich miast: Oslo Torp i Stavanger. Pierwszy lot wystartuje już 15 marca 2012.

Znamy już wstępny rozkład lotów. Oba połączenia będą prawdopodobnie obsługiwane dwa razy w tygodniu.
Loty ze Szczecina do Oslo Torp będą realizowane wtorki i soboty. Wylot ze Szczecina zaplanowano na godzinę 10:00, lądowanie w Torp na 11:25. Z powrotem samolot wystartuje z lotniska Torp o 8:05, by w Szczecinie wylądować 9:30.

Wyloty do Stavanger zaplanowano na poniedziałki i piątki – wylot ze Szczecina o godzinie 10:30, lądowanie w Stavanger o 12:10. Z powrotem wylot ze Stavanger o 8:25, lądowanie w Szczecinie o 10:10.

Ceny biletów zaczynać się będą od 39 zł (w przypadku płatności przy użyciu bezharaczowej karty Citi Bank Wizz) i 75 zł. przy opłatach kartą transakcyjną. Nowe trasy są już dostępne w systemie rezerwacyjnym przewoźnika, jednak nie uruchomił on jeszcze sprzedaży biletów.

W pierwszym roku realizacji połączeń przewoźnik szacuje, że skorzysta z nich około 60 000 pasażerów.

Posted in Linie Lotnicze and tagged , , , .