Wizz Air wraca z Modlina na Okęcie

Węgierskie, tanie linie lotnicze Wizz Air rezygnują z lotniska w Modlinie. Od dziś (18.12) wszystkie loty przewoźnika będą realizowane z lotniska Okęcie. Na razie decyzją objęto loty od dziś od północy do 6 stycznia. Jak będzie dalej – nie wiadomo.

Przyczyną decyzji przewoźnika były częste problemy lotniska Modlin związane z trudnymi warunkami atmosferycznymi. Port w Modlinie nie posiada systemu ILS, który znacznie ułatwiłby lądowanie podczas mgły lub dużego zachmurzenia. Z tego powodu Wizz Air musiał kilkukrotnie odwoływać rejsy lub przekierowywać je na inne lotniska. Nie jest to komfortowa sytuacja, zwłaszcza w okresie zbliżających się świąt i związanej z tym większej częstotliwości lotów.

Odwołane lub opóźnione loty naraziły węgierskiego przewoźnika na straty finansowe, których wysokość może wynieść nawet 8 mln. złotych. Wizz Air chce by straty te pokrył port w Modlinie. Na razie nie wiadomo jak i czy zakończy się „spór”.

Lotnisko w Modlinie ma już niezbędny sprzęt do uruchomienia systemu ILS. Konieczne będą jeszcze odpowiednie zezwolenia i trwające około 3 miesięcy testy.

Posted in Linie Lotnicze and tagged , , , , .