Wizz Air zmienia limity bagażowe

Od dziś (4.10) linie lotnicze Wizz Air zmieniają limit bezpłatnego bagażu podręcznego. Dodatkowe opłaty za większy bagaż będą obowiązywały na wszystkich trasach obsługiwanych przez przewoźnika. Zmiany dotyczą rezerwacji dokonanych od dziś (4.10.) na loty od 24 października.

Według nowych zasad Wizz Air rozróżnia dwa rodzaje bagażu podręcznego:

– mały bagaż podręczny o wymiarach 42x32x25 cm, który może być wniesiony na pokład bez dodatkowych opłat. Wcześniej wymiary tego bagażu wynosiły 55x40x20 cm . Mały bagaż podręczny musi być schowany pod siedzeniem naprzeciwko pasażera, a jego waga nie może przekraczać 10 kg.

– duży bagaż podręczny – o wymiarach do 55x40x20. Za przewiezienie takiego bagażu będzie pobierana opłata w wysokości 10 euro. Bagaż musi zmieścić się w schowku nad siedzeniem pasażera, a jego waga nie może przekraczać 10 kg.

Z nowych zasad bagażowych będą wyłączone linie Wizz Air Ukraine, obsługujące min. loty z Katowic do Kijowa.

Testy związane z wprowadzeniem nowego bagażu rozpoczęto w sierpniu 2012, na trasie z Katowic do Londynu. Zaledwie po kilku dniach przewoźnik ogłosił, że nowe rozwiązanie okazało się strzałem w 10 – dzięki zmianom pasażerowie nie mieli problemów z umieszczeniem bagażu w schowku oraz szybciej zajmowali miejsca w samolocie.

Trudno wierzyć, żeby pasażerowie byli aż tak zachwyceni nową sytuacją – w końcu zmiany oznaczają dla nich dodatkowe koszty.

Posted in Linie Lotnicze and tagged , , , , , , , .