Zimowy rozkład lotów…co nowego?

W sobotę 27 października wszedł w życie zimowy rozkład lotów. Będzie on obowiązywał do końca marca przyszłego roku. Co ciekawego czeka nas w tym sezonie?

Według informacji Urzędu Lotnictwa Cywilnego w nadchodzącym sezonie przewozy pasażerskie będą obsługiwane przez 26 zagranicznych przewoźników. Z regularnych, bezpośrednich połączeń wycofały się natomiast hiszpańskie linie Volotea, oferujące loty z Polski do Włoch oraz Ukrainę International Airlines latające na Ukrainę. Loty między Warszawą a Brukselą zawiesza także Brussel Airlines.

Na polskie lotniska wkracza natomiast dwóch zupełnie nowych przewoźników – Emirates oraz Qatar Airways. Obie pojawią się na lotnisku Chopina, skąd będą oferować loty do Dubaju (Emirates) oraz do Dohny, stolicy Kataru (Qatar Airways).

W sezonie zimowym zmiany zapowiedział nasz narodowy przewoźnik. Z siatki PLL LOT znikają czasowo rejsy do Aten, Belgradu, Erywania oraz Rzymu Fiumicino. Połączenia mają zostać przywrócone wiosną 2013. Dodatkowo przewoźnik rezygnuje z dwóch połączeń regionalnych:Poznań – Frankfurt – Poznań oraz Katowice – Turyn – Katowice. Natomiast PLL LOT wznawia regularne rejsy na trasach z Warszawy do Hanoweru i Stuttgartu.

To jeszcze nie koniec nowości. W połowie grudnia zaplanowano otwarcie portu lotniczego w podlubelskim Świdniku. Będzie to trzynaste lotnisko w naszym kraju. Jak na razie dwóch przewoźników zapowiedziało współpracę z nowym portem. Z Ryanair będzie można polecieć z Lublina do Irlandii (Dublin) i Wielkiej Brytanii (Londyn Stansted). Z kolei Wizz Air uruchomi rejsy do Londynu oraz Oslo Torp. Wszystkie połączenia wystartują w połowie grudnia.

Posted in Linie Lotnicze and tagged , , , , , .