Berlin Schonefeld (SXF)

Główny port lotniczy dawnego Berlina Wschodniego. Położony 18 km. na południowy wschód od centrum miasta.

Dojazd samochodem umożliwia bezpośrednie połączenie z autostradą City B96 i B179. Dzięki odpowiednim oznaczeniom dotarcie nie jest skomplikowane. Dojazd do lotniska możliwy jest także obwodnicą Berlina nr 10,do której można się dostać – od strony Szczecina – autostradą nr 11, a od strony Frankfurtu nad Odrą – nr 12.

Parkingi obsługują postoje krótko ( P3) oraz długoterminowe ( P1/P2/P5/P6/P8/P11). Można także skorzystać z parkingu wielopoziomowego.

Niedaleko terminalu lotniska znajduje się przystanek autobusowy linii 163 i 171 oraz autobusy nocne N45 i N60. Dojechać stąd można do najbliższej stacji metra Rudow, a stamtąd do centrum miasta. Bilety można kupić w automacie na terenie lotniska.

W odległości 400 metrów od hali lotniska znajduje się przystanek kolejowy. Kolejka miejska linii S9 i S35, odjeżdżająca co kilkanaście minut zawiezie nas do centrum.

W razie konieczności można skorzystać z usług korporacji taksówkowych. Postój znajduje się przed terminalem.

W pobliżu lotniska znajduje się kilka hoteli oraz wypożyczalnia samochodów. Ruch pasażerski obsługują cztery terminale, wyposażone w punkty informacyjne, kantory wymiany walut i pokoje dla matek z dzieckiem.

Przydatne linki i telefony

Strona lotniska
http://www.berlin-airport.de/DE/index2.php

Całodoba Informacja Lotniskowa
+49 180-5000 186

Dodaj komentarz