Darmowe wi-fi na Okęciu

Lotnisko Okęcie dołączyło do listy portów udostępniających darmowy internet. Bezprzewodową siecią objęty został cały obszar terminala lotniskowego. Sygnał pozwoli na jednoczesne korzystanie z sieci przez ponad 1000 pasażerów.

Do ich dyspozycji przygotowano w sumie 54 stanowiska z darmowym wi-fi. Niestety na pasażerów czekają także ograniczenia. Po pierwsze maksymalny czas korzystania z sieci to 30 minut. Po upłynięciu tego czasu nie będzie możliwości ponownego załogowania się. Wyjątek stanowią klienci salonów lotniskowych VIP oraz ExL, dla których limit przedłużono do trzech godzin.

Po drugie z sieci korzystać mogą jedynie pasażerowie posiadający karty pokładowe. A więc osoby odprowadzające bliskich na samolot lub czekający na ich przylot nie będą mieli możliwości załogowania się do sieci.

Korzystanie z internetu wymaga posiadania zestawu haseł oraz loginów, które zdobyć można w specjalnych infokioskach, znajdujących się na terenie terminala. W tym celu konieczne będzie zeskanowanie kodu kreskowego z karty pokładowej lub ewentualnie drogą esemesową. Następnie dane należy wpisać na stronie logowania. Przyznać trzeba, że cała procedura może być dość uciążliwa.

Nie powala także prędkość. Przepustowość wynosi bowiem zaledwie 1MB/s.

Wprowadzenie własnego dostępu do sieci przez port Okęcie doprowadziło do likwidacji innych sieci bezprzewodowych, które do tej pory były tam dostępne.

Na razie koszty bezpłatnego internetu ponosić będą Polskie Porty Lotnicze. Z czasem Okęcie zamierza wykorzystać przestrzeń reklamową na stronie startowej wynajmując je np. firmom czy sklepom funkcjonującym na terenie lotniska.

Posted in Lotniska and tagged , , .