Lotnisko Chicago Midway

Międzynarodowy port lotniczy, położony w stanie Illinois, 13 km. (8 mil) na południowy zachód od centrum Chicago.

Dojazd

Dzięki bliższej odległości od centrum dojazd jest jeszcze łatwiejszy niż w przypadku lotniska O’Hare. Na lotnisko dostać się można na kilka sposobów.

Do centrum prowadzi podziemna kolej metra, oznaczona kolorem pomarańczowym. Kursy odbywają się od poniedziałku do niedzieli, co 8-10 minut. Podróż trwa około 25-30 minut.

W sąsiedztwie terminalu pasażerskiego znajduje się także postój mini busów, kursujących z lotniska do centrum i Hyde Park, oraz postój kilku różnych korporacji taksówkowych.

Posiada jeden główny terminal pasażerski, przed którym znajdują się dwa parkingi ( krótko i długoterminowy), a w niedalekiej odległości od lotniska także hotel.

Informacja
(800) 832-6352 lub (773) 838-0600

Rezerwacja miejsc parkingowych
(773) 838-0600

Chicago

Jedna z największych, amerykańskich metropolii. Miasto położone jest w centralnej części Stanów Zjednoczonych, na południowo-zachodnim brzegu jeziora Michigan. Ośrodek wielokulturowy i wielonarodowy. Chicago jest trzecim co do wielkości miastem w USA i trzecim ( po Nowym Yorku i Los Angeles) pod względem liczby mieszkańców.

Z powodu silnego, wiejącego z północy wiatru otrzymało przydomek „windy city” – wietrzne miasto.

Nie bez powodu jest to jedno z najczęściej odwiedzanych miast. Chicago słynie głównie z nowoczesnej architektury oraz ciekawego układu urbanistycznego. Ulice ułożone są według kierunków: północ-południe i wschód-zachód. Oprócz pochodzącej z XIX i XX w. zabudowy centrum, do najciekawszych obiektów miasta zaliczyć należy muzea, m.in. Instytut Sztuki, Muzeum Sztuki i Przemysłu, Muzeum Judaizmu.

Co jeszcze warto zobaczyć

Centrum miasta – zwane „loop” czyli pętla, gdyż dookoła placu biegnie linia kolejowa CTA
Sears Towar – najwyższy wieżowiec świata, ma 110 pięter i wysokość 443 m., powstał w latach 70-tych XX w.
Grand Prak – urokliwy park wyposażony w rzeźby przedstawiające wiele sławnych postaci historycznych
Clou Gate – słynna rzeźba, stanęła w mieście w 2004 roku i stała się jednym z najpopularniejszych miejsc w mieście. Z racji swego kształtu nazywana jest „fasolką”. Wykonana z wypolerowanej stali odbija obraz miasta, które wygląda jak w krzywym zwierciadle.

Inne atrakcje

Adler Planetarium
Warto się tu wybrać by zobaczyć wystawy poświęcone planetom i układom słonecznym, kolekcje przyrządów astronomicznych i nawigacyjnych oraz teleskopów.
http://www.adlerplanetarium.org/

Oceanarium
Znajduje się na brzegu jeziora Michigan, w tym samym kompleksie muzealnym co Adler Planetarium. Rocznie przyjeżdża tu ponad 2 mln. ludzi z całego świata by podziwiać niezliczoną ilość ryb, gadów i ssaków morskich.
http://www.sheddaquarium.org/

Ciekawostki z miasta

Z powodu długich godzin pracy oraz samej tradycji pracy miast zwane jest często miastem, które pracuje ( The city that works).

Sławne osoby pochodzące z Chicago: Barack Obama, Michael Jordan, Ernest Hemingway i Walt Disney.

Oficjalna strona miasta
http://www.cityofchicago.org/city/en.html

Dodaj komentarz