Lotnisko Chicago – O’Hare

Lotnisko Chicago – O’Hare

Międzynarodowy port lotniczy, noszący nazwę na cześć amerykańskiego pilota wojskowego Edwarda „Butch’a” O’Hare. Rocznie obsługuje ponad 75 mln. pasażerów, co daje mu drugie w USA i trzecie na świecie miejsce pod względem ruchu pasażerskiego.

Bezpośrednie loty do Chicago-O’Hare są dostępne z lotnisk w Warszawie i Krakowie. Loty odbywają się przez cały rok. Najlepsze połączenia lotnicze do Chicago-O’Hare oferują lotniska w Londynie (Heathrow) i we Frankfurcie. Dobre połączenie lotnicze posiada także Monachium i Paryż (Charles De Gaulle) oraz inne, mniejsze lotniska w Europie.

Dojazd
Lotnisko położone jest 27 km. (17mil) na północny-zachód od centrum Chicago. Swobodny dojazd samochodem umożliwiają liczne drogi międzystanowe i ekspresowe. Jadąc z centrum należy poruszać się drogą szybkiego ruchu I90, kierując się na zachód.

Lotnisko zapewnia też bardzo dobre połączenie autobusowe. Co 10 minut kursują autobusy Continental Airport Express. Przystanki znajdują się przed terminalem międzynarodowym i przed terminalami 1,2 i 3.

Port lotniczy i centrum miasta łączy podziemna kolej metra. Dzięki darmowej przesiadce można dojechać metrem do wszystkich stacji w Chicago.

Pomiędzy lotniskiem a centrum kursuje pociąg linii CTA. Jego trasa oznaczona jest kolorem niebieskim. Kolej kursuje 24 godziny na dobę, co 8-10 minut. Przystanek znajduje się pod parkingiem głównym.

Przed każdym z terminali znajduje się postój taksówek, oraz parkingi godzinowe, dobowe i długoterminowe. Obsługę padróżujących zapewniają cztery terminale pasażerskie.

Przydatne linki i telefony
Strona lotniska
flychicago.com

Całodobowe biuro obsługi pasażerów
+ 1 773 686 2200

Rozkład jazdy autobusów
www.airportexpress.com

Podziemna kolej metra
www.transitchicago.com

Informacja parkingowa
773/686-7530.

Dodaj komentarz