Lotnisko Gatwick

Pod względem liczby obsługiwanych pasażerów ustępuje tylko lotnisku Heathrow. Ponad 10-krotnie nagradzane było tytułem najlepszego lotniska w Wielkiej Brytanii.

Dwa terminale pasażerskie oddalone są od centrum Londynu o ok. 40 km. Rocznie mogą obsłużyć ponad 32 mln. podróżujących.

Jak dojechać
Lotnisko leży w pobliżu autostrady M23. Należy zjechać na skrzyżowaniu nr 9 i dalej kierować się zgodnie z oznaczeniami. Do London Gatwick można również dojechać drogą A23 London-Brighton.

Mimo sporej odległości lotniska od Londynu port posiada dobre połączenia z centrum miasta i okolicą. Najszybciej dotrzeć można linią kolejową Gatwick Express, wsiadając na stacji początkowej Londyn Victoria (pociągi nie zatrzymują się na żadnej innej stacji). Czas podróży to około 35 minut.

Pociągi linii Southern Trains, kursują co 15 minut. Są wolniejsze niż Gatwick Express (podróż do stolicy trwa ok.50 minut), ale za są to tańsze i zatrzymują się na stacjach pośrednich.

Także przy Gatwick swoje przystanki ma linia autobusowa National Express. Podróż do Londynu trwa 1,5 godz.

Na tereniu obu terminali zlokalizowane są parkingi przeznaczona dla postojów krótkotrwałych. Parkingi długoterminowe są oddalone od lotniska, a dojazd do nich umożliwiają darmowe autobusy.

Przydatne linki i telefony

Strona lotniska
http://www.gatwickairport.com/

Pociąg Gatwick Express
https://www.gatwickexpress.com/index.asp?SID={0BCA7E72-A516-4745-B911-2AF69C9F1627}

Autobusy National Express
http://www.nationalexpress.com/home.aspx

Wynajem limuzyn
(0)800 747 737

Informacja lotniskowa
(0)870 000 2468

Dodaj komentarz