Lotnisko Hamburg

To najstarsze lotnisko w Niemczech. Zbudowane zostało w 1911 roku. Dzięki ciągłym modernizacjom dziś Hamburg to jedno z najnowocześniejszych lotnisk w Europie. Obsługuje zarówno przeloty krajowe jak i międzynarodowe. Rocznie może przyjąć ponad 12 mln. pasażerów.

Jako dojechać
Lotnisko Hamburg (HAM) położone jest między obwodnicami R2 i R3, oraz w pobliżu autostrady A433. Odległość od centrum miasta wynosi 8,5 km. Bez względu na to z której strony nadjeżdżasz nie powinieneś mieć problemu z trafieniem. Jadąc od strony Hamburga wystarczy się kierować oznaczeniami.

Lotnisko ma dobre połączenia autobusowa zarówno z centrum miasta jak i z resztą regionu.
– linia nr 172: Barmbek – Uhlenhorst
– linia nr 26: City Nord – Farmsen – S-Rahlstedt
– linia nocna nr 606: Langenhorn – U-Ochsenzoll – Hauptbahnhof – Rathausmarkt
– linia nr 292: Langenhorn – U-Ochsenzoll i baza Lufthansy
– linia przyśpieszona nr 39: Teufelsbrück- U-Wandsbek Markt
– Airport Express (Jasper): Dworzec Główny (niem. Hauptbahnhof) – lotnisko w Hamburgu
– linia nr 110: z/do Ohlsdorf – lotnisko

Lotnisko nie posiada bezpośredniego połączenia kolejowego. Najbliższa stacja kolejowa i stacja metra znajduje się w Ohlsdorfie. Stąd liniami S1, S11 i U1 dojedziesz min. na Dworzec Główny – Hauptbahnhof, czy Jungfernstieg. Pomiędzy stacją Ohlsdorf i lotniskiem co 10 minut kursuje autobus lotniskowy linii 110.

Przed wszystkimi terminalami lotniska znajdują się postoje taksówek. Podróż tym środkiem transportu do centrum miasta trwa około 30 minut.

Lotnisko posiada płatne parkingi krótko (P1, P2, P4, P5) i długoterminowe (P8, P9), o powierzchni mogącej pomieścić ponad 10 tys. samochodów.

Dwa terminale pasażerskie oferują obsługę podróżnych na najwyższym poziomie. Punkty informacyjne, restauracje, bary i wypożyczalnie samochodów to tylko niektóre z udogodnień, na jakie liczyć mogą pasażerowie.

Na terenie całego terminalu korzystać można z bezprzewodowego dostępu do internetu. Prócz tego na drugim piętrze terminala nr 2 znajduje się kafejka internetowa.

Przydatne linki i telefony

Strona lotniska
www.ham.airport.de/en/

Informacja lotniskowa
+49 (0) 40 / 50 75 – 0

Hamburg – perła Północy

Miasto położone nad Łabą, uchodzi za jedno z najpiękniejszych w Europie. Jest drugim co do wielkości miastem w Niemczech, i szóstym w Unii Europejskiej. Obszar miasta zamieszkuje około1,8 mnl. mieszkańców.

To, co przyciąga turystów to nie tylko światowej klasy zabytki architektoniczne, będące dobytkiem ponad 1000 letniej historii miasta. Hamburg to także kultura i sztuka z najwyższej półki, imprezy kulturalne o światowym zasięgu, restauracje, puby, ekskluzywne sklepy i bogate życie nocne miasta.

Hamburg uchodzi za miasto niezwykle nowoczesne i kosmopolityczne, a przy tym różnorodne i pełne sprzeczności.Poszczególne dzielnice miasta bardzo różnią się od siebie – z jednej strony uboga dzielnica St. Pauli, z drugiej bogata pełna ogromnych willi dzielnica Blankenese. Te wszystkie kontrasty wpływają jednak na charakter miasta i świadczą o jego wyjątkowości.

Co warto zobaczyć

Śródmieście z Ratuszem – położone między dworcem głównym a placem Gänsemarkt. To nie tylko historyczne centrum Hamburga, ale także skupisko sklepów o uznanych na całym świecie markach.

Stare miasto – najstarsza, zabytkowa cześć Hamburga, klimat miasta sprzed kilkudziesięciu lat najlepiej oddają uliczki Cremon, gdzie mieściły się dawne spichlerze oraz Deichstraße – kupiecka uliczka z biurami handlowymi z XVIII wieku
Jungfernstieg – handlowa uliczka, położona nad rzeką Alster, pełni funkcję promenady miasta
Kościół św. Michała – najsłynniejszy, barkowy zabytek miasta, kościół pochodzi z XVIII wieku, posiada wysoką na 132 metry wieże, z które oglądać można panoramę miasta, oraz największy w Niemczech zegar wieżowy

Inne atrakcje
Miniaturowa Kraina Cudów
Muzeum znajduje się w hamburskiej dzielnicy spichlerzy i uchodzi za jedną z największych atrakcji turystycznych kraju. Zobaczysz tu min. największy na świecie model kolejki.
www.miniatur-wunderland.com

Hagenbeck ZOO
Jeden z dwóch prywatnych ogrodów zoologicznych w Niemczech. Od pokoleń ZOO należy do rodziny Hagencbeck i jest to jedyne zoo na świecie gdzie zwierzęta znajdują się praktycznie na wyciągnięcie ręki. Można je karmić, obserwować ale nie tak jak w innym ogrodzie. Zgodnie z wolą założyciela zwierzęta nie są bowiem zamykane w klatkach a na wybiegach fosowych.
www.hagenbeck.de

Dodaj komentarz