Lotnisko Heathrow

To największy port lotniczy w Europie. Pięć terminali pasażerskich jest w stanie obsłużyć ponad 60 mln. pasażerów w ciągu roku.

Lotnisko usytuowane jest w południowo – zachodniej części miasta, 23 km. od centrum.

Jak dojechać
Lotnisko leży w pobliżu dwóch autostrad – M4 (zjazd nr 4) i M24 (zjazd nr 14). Przed wyjazdem warto sprawdzić, który terminal będzie obsługiwał lot, ponieważ terminale 1,2 i 3 leżą blisko siebie, ale terminal 4 jest położony w innej lokalizacji i posiada odrębny dojazd. Można do niego dojechać autostradami: M4 – (zjazd nr 3), M25 (zjazd nr14) i drogą lokalną A30.

Bezpośrednie połączenie lotniska z centrum umożliwia niebieska linia metra Piccadily Line, zatrzymująca się w samym sercu Londynu, przy stacji Piccadili Circus. Czas dojazdu to około 50 minut.

Tyle samo trwa podróż autobusem National Express Airport. Autobusy z Heathrow do Londynu odjeżdżają sprzed dwóch głównych przystanków autobusowych przy lotnisku oraz sprzed terminala numer 4.

Heathrow Express to całodobowa, szybka liniowa kolejowa łącząca lotnisko z Londynem. Pociągi odjeżdżają co 15 min., a podróż do stacji Paddington trwa niecałe pół godziny.

Przed każdym z terminali znajduje się postój taksówek. Istnieje możliwość zamówienia limuzyny. Podróż tym środkiem transportu do centrum miasta zajmuje około godzinę.

Cztery, dobrze wyposażone terminale pasażerskie oferują właściwie wszystko, od barów szybkiej obsługi, po eleganckie restauracje, kawiarnie, sklepy z odzieżą najlepszych marek oraz parkingi krótko i długookresowe. Pomiędzy terminalami a parkingami kursuje darmowy autobus. Rezerwacji miejsc drogą telefoniczną lub on-line można także dokonać na parkingu z obsługą szoferską.

Przydatne linki i telefony

Strona lotniska
http://www.heathrowairport.com/

Pociąg Heathrow Express
http://www.heathrowexpress.com/Home

Londyn
Londyn – stolica Wielkiej Brytanii, położony jest w południowej Anglii nad Tamizą, w odległości 64 km od jej ujścia do Morza Północnego.

To jedna z największych stolic Europy i smakowity kąsek dla turystów z całego świata. Niezliczona ilość darmowych atrakcji i zabytków, ogromne możliwości na ciekawe spędzanie wolnego czasu sprawiają, że sezon turystyczny trwa tu przez cały rok.

Musisz zobaczyć

British Museum – powstało w 1753 roku, ogromnych rozmiarów muzeum prezentuje dorobek cywilizacji od czasów prehistorycznych do współczesności. Wstęp jest darmowy

Big Ben – jedna z największych ikon Londynu. Ten prawie 14 tonowy zegar, umieszczony w ogromnej wieży zegarowej szczególne wrażenie robi nocą, gdy wszystkie cztery tarcze zegarowe są podświetlone.

Trafalgar Square – plac, uznawany za serce Londynu. Powstał w XIX wieku w miejscu dawnych stajni królewskich. Będąc na placu warto zobaczyć 56 m. kolumnę Nelsona, oraz dwa pomniki i liczne płaskorzeźby.

Tower of London – jeden z najstarszych symboli miasta, w ciągu 900 lat mieścił się tu pałac królewski, twierdza, więzienie, skarbiec i mennica.

Tower Bridge – zabytkowy most na Tamizie

Buckingham Palace – rezydencja Królowej Anglii. Od 1992 roku cześć pałacu jest udostępniana dla zwiedzających. W sierpniu i wrześniu, gdy królowa jest na urlopie można zwiedzać także apartamenty w Buckingham Palace

Hyde park – jeden z licznych parków w mieście. Słynie głównie ze Speakers’ Korner, miejsca, w którym panuje całkowita, niczym nie skrępowana swoboda wypowiedzi ( jedyne ograniczenia dotyczą zakazu krytykowania królowej)

Inne atrakcje

London Eye
Dość młoda budowla, a już zdążyła stać się jedną z największych atrakcji turystycznych i jednym z głównym symboli miasta. Uchodzi za największy diabelski młyn na świecie. 36 kapsuł umieszczonych na kole o obwodzie ponad 400 metrów umożliwia podziwianie największych zabytków miasta z wysokości ponad 13 metrów.
http://www.londoneye.com/

Dodaj komentarz