Modlin: nie ma zgody na otwarcie portu

Kolejny, sądny dzień dla portu w Modlinie. Wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego nie wydał zgody na dopuszczenie remontowanego pasa do ruchu. Prawdopodobieństwo wystąpienia odprysków mogłoby zagrażać bezpieczeństwu pasażerów.

Oględziny pasa odbyły się wczoraj (23.01). Dziś około godziny 16:30 znana była już decyzja odmowna. We wtorek negatywną opinię na temat stanu pasa wystawił także Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych.

Oznacza to, że trwający od kilku tygodni remont nie zdołał uratować lotniska przed zamknięciem. Pas z pewnością czeka remont generalny, który potrwa zapewne kilka miesięcy. Latający z Modlina Wizz Air i Ryanair przedłużyli swój pobyt na Okęciu do początków lutego. Teraz jest już niemal prawie pewne, że pobyt tam przedłuży się. Być może przewoźnicy będą zmuszeni do całkowitego przeniesienia swoich operacji na główne lotnisko Warszawy.

Dla portu przedłużający się remont oznacza kolejne straty finansowe. Dziennie straty portu mogą wynosić nawet 180 tys. zł dziennie. Władze portu prawdopodobnie będą domagać się odszkodowania od firmy ERBUD, odpowiedzialnej za wykonanie pasa.

Posted in Lotniska and tagged , , , , .