Wizz Air zostaje na Okęciu do 31 stycznia

Nikogo już chyba nie dziwią kolejne komunikaty od przewoźników przedłużających swój pobyt na Okęciu. Węgierskie linie Wizz Air właśnie poinformowały, że do Modlina nie wrócą na pewno przed końcem marca br.

Jak podał serwis pasazer.com „Podjęcie decyzji o przedłużeniu tymczasowej działalności na warszawskim lotnisku było konieczne, aby umożliwić pasażerom planowanie przebiegu ich podróży, w czasie, gdy Wizz Air nadal oczekuje na aktualne informacje od portu lotniczego w Modlinie”.

We wtorek eksperci Instytutu Technicznego Wojsk Lądowych (ITWL) przeprowadzili kontrolę napraw podjętych przez firmę Erbud. Niestety jej wyniki nie były dla lotniska pomyślne. Wiadomo już, że konieczny będzie generalny remont pasa – co może potrwać nawet do lata.

Jest więc wielce prawdopodobne, że zarówno Wizz Air jak i Rynair będą zmuszeni do kolejnego przedłużania pobytu na Okęciu.

Przyznać trzeba, że Modlin nie zaczął najlepiej. Otwarte w lipcu 2012 roku lotnisko już w grudniu musiało zmierzyć się z zamknięciem z powodu złego stanu części pasa startowego. Port stracił pasażerów, na czym z kolei skorzystało Okęcie realizując loty przewoźników z Modlina. Ciekawe jaki będzie finał całej sprawy. Zapewne skończy się ona w sądzie gdzie Modlin będzie domagał się od firmy Erbud niemałego odszkodowania.

Posted in Lotniska and tagged , , , , , .