Tey Hostel

Przez ostatnie lata, w branży turystycznej, a w szczególności jej gałęzi związanej z noclegami, następuje w Polsce całkiem spory przełom. Swoją monopolistyczną pozycję, obiektów oferujących komfortowy nocleg w dobrej lokalizacji straciły hotele, a ich rolę coraz częściej przejmują dużo bardziej konkurencyjne cenowo hostele, których w ostatnich latach powstało w naszym kraju bardzo dużo. Tak jak w innych krajach na zachodzie, hostele wypełniły olbrzymią lukę, pomiędzy często zbyt drogimi hotelami, a ofertą noclegów o bardzo niskim standardzie. Można więc śmiało powiedzieć, że hostele to to czego rynek turystyczny właśnie potrzebował.


Niższe, czasem nawet bardzo, ceny za nocleg w hostelu nie muszą oznaczać, że decydując się na taką formę tymczasowego zamieszkania musimy rezygnować ze standardów i poziomu, które zadowolą każdego, dla którego nocleg w hotelu stanowi zbyt drogie rozwiązanie. Aby się o tym przekonać wystarczy przejrzeć internetowe galerie kilku hosteli, których również strony internetowe odpowiadają poziomem, temu co oferują one swoim gościom. Przykładem może być tutaj choćby Tey Hostel Poznań. Galeria zdjęć tego poznańskiego hostelu obrazuje, czego możemy się spodziewać rezerwując nocleg w jednym z jego pokoi. Czystość, porządek, nowe i estetyczne umeblowanie, wyposażenie w komputer, telewizor, nowe konsole do gier czy pełen dostęp do sieci WiFi to standard, który oferuje ten oraz wiele innych hosteli. Najistotniejszą różnicą, która odróżnia ofertę hostelową od hotelowej jest współdzielenie przestrzeni kuchennych, łazienek oraz lobby, a także możliwość dzielenia pokoju z innymi gośćmi hostelu, co wiąże się z jeszcze większą oszczędnością. Jeśli jednak zależy nam na samodzielnym wynajęciu pokoju, bez dodatkowych współlokatorów, nie powinno być to problemem dla żadnego hostelu. Podobnie rzecz się ma, jeśli chcielibyśmy zarezerwować pokój z własną łazienką. Różnica będzie rzecz jasna w cenie pobytu, która, tak czy inaczej będzie zdecydowanie konkurencyjna w stosunku do cen najtańszych hoteli.

Planując wakacje, podróż służbową czy każdy inny wyjazd mamy w obecnych czasach dużo większy komfort oraz możliwości wyboru niż jeszcze parę lat temu. Powstanie oraz rozwój coraz większej liczby hosteli w naszym kraju, pozwala nam na nowo zdefiniować budżet jaki przeznaczymy na nocleg oraz uzyskanie oszczędności niekoniecznie kosztem standardu w jakim przyjdzie nam mieszkać.

Posted in Noclegi and tagged , .