Jesienne wypady

Lato w tym roku nie chce wcale nas pożegnać. Bardzo nas to cieszy. Może warto w tym okresie wybrać się na upragniony wypoczynek w kraju lub za granicą. Większość biur podróży oferuje nam pełny standard  po bardzo atrakcyjnych cenach . Mogą to być indywidualne wyjazdy, czy tez wycieczki.

Jesienne wyjazdy

W kraju jak zwykle zachwycają jesienią Bieszczady. To jedne z najpiękniejszych i najdzikszych terenów w Polsce. Do obowiązkowych miejsc wędrówek zaliczyć należy Połoninę Wetlińską i Caryńską, Tarnicę czy Zalew Soliński. Jesień nie musi się nam kojarzyć z apatią, depresją i stagnacją. Warto na przekór naszym narodowym narzekaniom zrobić coś dla siebie. Bo nie tylko Bieszczady urzekają jesienią. Równie malownicze są Pieniny i tradycyjne spływy Dunajcem. Najwspanialszym pasmem górskim w południowej Małopolsce są Trzy Korony. Dalej podziwiając piękno naszego kraju należy pamiętać o Tatrach, które zadeptane w lecie, jesienią okazują nam swoje prawdziwe piękno i ciszę. Dopiero jesienią tak naprawdę można dostrzec cudowne zbocza schodzące do Morskiego Oka, Doliny Pięciu Stawów, Kościeliskiej, Polany Głodówki.

Te miejsca na pewno znają wszyscy, ale jesienią możemy odwiedzić Mazury i Suwalszczyznę czy też do Dolinę Narwi. Jest to raj dla grzybiarzy przeczesujących olbrzymie obszary lasów w poszukiwaniu borowików i ciszy która zwieńcza czas odlotu ptaków wodnych.   Najciekawsze miejsca to Jezioro Hańcza, Cisowa Góra nazywana suwalską Fujiyama oraz jezioro  Wigry. W malowniczej dolinie Narwi  a szczególnie miedzy Białymstokiem i Hajnówką, we wsiach Puchły, Soce i Trzcianka urzeknie nas sztuka zdobienia domostw wywodząca się z prawosławnej Rosji. Ruszajmy w drogę.

Posted in W podróży, Wycieczki and tagged , .