Niezapomniane Malediwy, wczasy z biurem podróży Logos Tour

Czy myśląc o Malediwach, wyobrażamy sobie turkusowo-seledynową wodę, piasek biały jak śnieg, majestatyczne palmy a my leżymy na rozkładanym fotelu i pijemy zimnego drinka? Dla wielu osób są to wczasy marzeń. Idealny czas, żeby zapomnieć o szybkim tempie życia, pośpiechu oraz stresie a wsłuchać się w delikatny szum fal, oraz poczuć jak słońce zmysłowo opala nasze ciało. Czy takie wakacje są w ogóle możliwe? Oczywiście, ale muszą być dobrze zorganizowane, aby uniknąć nagłych komplikacji, które by zamieniłyby nasze cudowne wakacje w przykry stresujący wyjazd. Warto więc zdecydować się na wczasy z biurem podróży, które wszystkie formalności załatwi za nas oraz zaproponuje dużo więcej atrakcji, niż tylko możemy marzyć.

Colombo oraz okolice

Colombo, jest to największe miasto Sri Lanki. Możemy tu obserwować kolonialną architekturę, która dodaje uroku, temu tętniącemu życiem miastu. Malediwy wczasy zadbają o poznanie każdego zakątka miasta autokarem. Jak każde większe miasto Colombo posiada swój wielki bazar, który pomoże nam poznać bliżej kulturę mieszkańców. Możemy znaleźć tu prawie wszystko, a z pewnością nasz wzrok przyciągną oryginalne przyprawy, składniki tutejszej kuchni oraz wyroby typowe dla tego terenu, czyli unikalną ceramikę, oraz jedyne w swoim rodzaju herbaty. To miejsce ma swój niepowtarzalny urok. W okolicach Colombo znajduję się kolejne niezwykłe miejsce- jest to schronisko dla słoni. Stworzone było, aby zapewnić bezpieczeństwo rannym i chorym zwierzętom. Możemy tu znaleźć małe rozbrykane słoniki oraz poobserwować ich ogromne mamy. Słonie leniwie przechadzają się po dużym obszarze, a my możemy je dotknąć, obserwować jak biorą kąpiel w rzece albo nawet nakarmić małe słoniątko. Warto wziąć ze sobą przekąskę, co słonie na pewno docenią.

Największe atrakcje Sri Lanki

Miejsce, które każdy zwiedzający musi zobaczyć to Gal Vihara. Możemy zobaczyć tutaj dwa posągi Buddy, niezwykłych rozmiarów. Pierwszy to kilkunastometrowy posąg postaci pogrążonej we śnie, a zaraz obok stoi drugi o podobnych rozmiarach. Zwiedzić możemy doskonale zachowaną świątynie z płaskorzeźbami, które robią ogromne wrażenie. Kolejnym budynkiem, którego nie możemy ominąć są ruiny pałacu króla Kashyapy. Aby do niego dotrzeć, musimy wejść na 180-metrowy szczyt, ale warto to zrobić, ponieważ widok zapiera dech w piersiach. Wejście do parku otoczone jest masywnymi łapami lwa. Kiedyś znajdowała się tu również głowa lwa, ale niestety uległa zawaleniu. Bardzo znanym elementem Lwiej Skały są freski przedstawiające piękne dziewice, trzymające kwiaty. Miłośnicy przyrody znajdują tu coś dla siebie- możemy znaleźć tu najstarsze na świecie ogrody, pełne potężnych głazów, fontann oraz ścieżek. W okolicach znajdziemy również inne zabytki z XII w. co na pewno docenią miłośnicy historii.

Dambulla, Matale, Yala oraz okolice.

Kolejną atrakcją, której nie spotkamy nigdzie indziej jest ogród przypraw w Matale. Na początku zostaniemy tu poczęstowani pyszną herbatką z dodatkami przypraw, a następnie przewodnik opowie nam historie oraz zastosowanie wielu ciekawych przypraw i roślin, niektóre poznamy z całkiem innej strony. Możemy tu zobaczyć na przykład drzewa pieprzowe, cynamonowe czy waniliowe. W okolicznej miejscowości Dambulla, możemy podziwiać tajemnicze groty z dobrze zachowanymi posągami Buddy. Wiele posągów ma naturalną wielkość, co pomoże nam pobudzić wyobraźnie. Co jest najważniejszą relikwią kraju? Jest to słynny ząb Buddy, który znajduję się w Świątyni Zęba, jest to miejsce, którego nie można ominąć. Czy na wycieczce znajdujdą się miłośnicy zwierząt? Jeśli tak, na pewno zachwyci ich safari samochodami terenowymi po parku narodowym Yala. Co możemy tu podziwiać? Ponad 150 gatunków rzadkich ptaków, takich jak pawie, bażanty czy kormorany. Malediwy wczasy zapewnią nam atrakcje w postaci dzikich bawołów i słoni, figlarnych małp oraz krokodyli. Szczęściarze będą mogli zobaczyć w parku nawet lamparta.

Gdy będziemy już pełni wrażeń oraz emocji z radością zaszyjemy się na wspomnianej we wstępie pięknej piaszczystej plaży, aby rozkoszować się spokojem, oraz rozmyślać o pięknych miejscach, które zwiedziliśmy. Na wyspie też mamy zapewnione niezliczone atrakcje. Takie wakacje okażą się niezapomnianą przygodą dla wszystkich uczestników oraz rozbudzą nasz apetyt na kolejne podróże.

Posted in Aktualności, W podróży.