Barcelońskie wakacje pełne atrakcji

Stolica Katalonii, drugie pod względem wielkości miasto Hiszpanii – Barcelona. Jest niezaprzeczalnie jednym z najpiękniejszych miejsc w całej Europie. Zachwyci zarówno miłośników architektury, jak i pięknych plaż czy… sportu.

Miasto Gaudiego i innych artystów

Do Barcelony musi się wybrać każdy wielbiciel sztuki: to tutaj tworzył Pablo Picasso, Joan Miro, Antoni Tapies. Niesamowitą atmosferę tego miasta starali przenieść się na ekran tacy twórcy jak Pedro Almodóvar („Wszystko o mojej matce”), Cédric Klapisch („Smak życia”) czy Woody Allen („Vicky, Cristina, Barcelona”). Przede wszystkim jednak Barcelona jest miastem Antonio Gaudiego. Najsłynniejszym z jego dzieł jest Sagrada Familia, nigdy nie dokończona świątynia w ścisłym centrum miasta. Rękę Gaudiego zobaczymy także w fantastycznych kształtach Casa Batlló, Casa Milà czy Parku Güell. Niesamowite budowle warto obejrzeć po kilka razy – na szczęście umożliwiają nam to tanie loty do Barcelony na Sky4fly.

Spacery po barcelońskich uliczkach

Hiszpańskie miasto urzeknie także turystów, którzy lubią poznawać nowe miejsca gubiąc się w nich. Liczne piękne parki i secesyjna architekturę uzupełniają urokliwe uliczki. W centrum Starego Miasta znajdziemy Barri Gotic, czyli dzielnicę gotycką. Jest ona pełna nie tylko wąskich i tajemniczych dróg, ale także historycznych budowli. Spacerując po Barcelonie na pewno trafimy w końcu na Las Ramblas – najpopularniejszy bulwar, który łączy port z Plaça de Catalunya. Warto także znaleźć się wieczorem u podnóża wzgórza Montjuïc – w pobliżu znajduje się bowiem Magiczna Fontanna. Gdy tylko się ściemni możemy spodziewać się tam niesamowitego koncertu, połączenia efektów świetlnych i dźwiękowych.

 

Barcelona

Sportowe emocje dla każdego

Spędzając chociażby krótki urlop w Barcelonie, nie można zapomnieć o dumie regionu. To w tym hiszpańskim mieście swoją siedzibę ma jeden z najsłynniejszych klubów sportowych na świecie – FC Barcelona. Zwiedzanie stadionu Camp Nou to wielkie emocje nie tylko dla miłośników piłki nożnej, jest to bowiem jeden z największych tego typu obiektów w całej Europie. Podczas wizyty możemy odwiedzić interaktywne muzeum, gdzie poznamy losy klubu na przestrzeni lat, warto też zajrzeć do sklepu, gdzie zakupimy oryginalne pamiątki, m.in. koszulki piłkarzy.

Posted in Wycieczki and tagged , .