Dlaczego warto pojechać do Madrytu?

Madryt, stolica Hiszpanii, to jedno z najstarszych miast w tym kraju. Warto nadmienić, że jego historia sięga jeszcze odległych czasów panowania rzymskiego. Zarówno wielbiciele historii jak i osoby zainteresowane architekturą na pewno będą zachwycone pobytem w tym mieście.
Najważniejszym miejscem w Madrycie, które powinniśmy koniecznie odwiedzić podczas pobytu na Półwyspie Iberyjskim, jest tzw. Puerta del Sol. Ten plac o owalnym kształcie nie przypadkiem bywa nazywany sercem miasta. Obecnie plac uważany jest za centrum miasta, tutaj znajdziemy także tzw. kilometr zerowy. Warto dodać, że Puerta del Sol otoczony jest urokliwymi budynkami z XVIII wieku, które na pewno dadzą nam dość konkretne wyobrażenie na temat dawnej hiszpańskiej architektury.

Innym placem madryckim, który także powinien być obligatoryjnym przystankiem dla wszystkich zwiedzających, jest naturalnie Plaza Mayor (Plac Główny).Obecnie można tutaj miło spędzić czas w jednym z licznych lokali gastronomicznych, jednak nie można zapominać, że miejsce to było w przeszłości świadkiem licznych koronacji królów, egzekucji, korrid itd. Nie każdy wie, że na Placu Głównym mieści się Sobrino de Botin – prawdopodobnie najstarsza restauracja na świecie.
Hiszpania jest państwem katolickim, dlatego też na uwagę zasługują także liczne zabytki o charakterze sakralnym. W Madrycie znajdziemy wiele pięknych, starych kościołów – przykładem jest słynna katedra Almudena. Budowę katedry rozpoczęto już w wieku XVIII, ukończono ją zaś dopiero w ostatnim dziesięcioleciu wieku XX. Nie dziwi zatem, że ta jedyna w Madrycie katedra łączy w sobie różne style – z zewnątrz wygląda jaka typowy kościół neoklasycystyczny, wnętrze natomiast utrzymane jest w stylu pop – art.

Osoby interesujące się szeroko rozumianą sztuką na długo zapamiętają pobyt w stolicy Hiszpanii. To właśnie w Madrycie znajduje się tzw. Złoty Trójkąt Sztuki, w którym możemy odwiedzić najsłynniejsze muzea świata jak np.: Prado, Reina Sofia oraz Muzeum Thyssen Bornemisza. Będzie to niezapomniana okazja do obejrzenia dzieł Velazqueza, Goyi, Picassa i innych mistrzów malarstwa.

Aby pobyt w Hiszpanii był w pełni udany, warto przed wyjazdem pomyśleć o ubezpieczeniu podróżnym. Dobrze wybrane ubezpieczenie turystyczne pokryje wszystkie koszty leczenia (także hospitalizacji) zagranicą. Także, decydując się na wycieczkę z biurem podróży, warto pomyśleć o wykupieniu dodatkowego ubezpieczenia. Obecnie bez trudu znajdziemy oferty poszerzone o różne dodatkowe usługi, jak np. ubezpieczenie bagażu, sprzętu sportowego, opieka nad dzieckiem, pomoc prawna itd.

Posted in Wycieczki and tagged .