Jak tanio dolecieć do Paryża?

Paryż to bardzo popularny kierunek podróżowania, miasto to bowiem inspiruje, zachwyca i przyciąga turystów z całego świata. Uważany jest on za kulturalną stolicę świata, po której można przechadzać się za każdym razem inaczej poznając urocze zakamarki i przepiękne zakątki. Dodatkowym atutem są tanie loty do Paryża, które zachęcają do podróży i nowych wrażeń.

Stolica Francji obfitująca w zabytki, pełna muzeów i zaułków dla zakochanych

Paryż pachnie historią i przesiąknięty jest romantyzmem. Może to przez wzgląd na wieżę Eiffla, która jest symbolem tego miasta, a może przez brukowane uliczki, dobre perfumy, parki i ogrody. Relaks kojarzy się tutaj z jedną ze stylowych kawiarni lub też wypadem do muzeum, a ruiny i miejsca znane z książek dodatkowo pozwalają poczuć tajemniczość tego miejsca.

Będąc w Paryżu choć na parę dni warto zobaczyć takie perełki jak Luwr, Musee d’Orsay czy Łuk Triumfalny. Na miłośników sztuki czeka słynna Mona Lisa, a także niesamowita Katedra Notre Damme, której powstanie liczy się aż na 200 lat.

Paryż to również Bazylika Sacre – Coeur oraz niezwykle istotny Cmentarz Pere Lachaise, który zajmuje obszar prawie 50 hektarów i jednocześnie stanowi największy teren pełen zieleni w mieście. Warto odwiedzić również słynne Pola Elizejskie i poczuć niesamowity klimat tego miejsca.

paryż

Tanie loty do Paryża, czyli jak z niewielkim budżetem podbić francuskie marzenie

Tanie linie lotnicze oferują przeloty do Paryża w naprawdę atrakcyjnych cenach, jednakże czasem zdarza się niezwykła promocja dotycząca linii tradycyjnych. Warto więc być czujnym i na bieżąco sprawdzać dostępne promocje.

Tanie loty do Paryża oferują takie linie jak Ryanair, Wizzair oraz easyJet. Ostatnie z nich proponują wyloty z Krakowa aż siedem razy w tygodniu (w okresie letnim). Ceny promocyjne to od 199 złotych w jedną stronę.

Wizzair oferuje loty z Gdańska, Poznania i Wrocławia. Z nad morza w poniedziałki i piątki, podobnie jeśli chodzi o stolicę Dolnego Śląska, a z Poznania w środy i niedziele. Ceny lotów zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych w jedną stronę.

Ryanair proponuje wyloty z Krakowa we wtorki, czwartki i niedziele, z Warszawy każdego dnia oraz z Wrocławia we wtorek, czwartek, sobotę i niedzielę. Ceny są wręcz niewiarygodne, bowiem rozpoczynają się już od kilku złotych w jedną stronę.

Ciekawą ofertę posiada także linia lotnicze LOT, która oferuje bilety z Warszawy u Krakowa. To polska linia, która dodatkowo kusi doskonałą obsługą oraz posiłkami na pokładach samolotu.

Posted in Wycieczki and tagged , .