Luksusowa Szwajcaria

Wiele osób kojarzy Szwajcarię tylko w związku z niedawnym kryzysem na rynku walutowym i rozpaczą wielu osób, które swoje kredyty brały właśnie w szwajcarskiej walucie. Ten kraj to jednak coś o wiele więcej niż tylko banki, góry i sery.

hamlet-546681_1280Szwajcaria jako kurs na wakacje jest w obecnych czasach wybierana dosyć rzadko. Jest to spowodowane faktem, że wiele osób na wczasy woli pojechać nad może i wylegiwać się na plaży przez cały czas trwania urlopu. Jednak są jeszcze osoby, które doceniają piękne krajobrazy i są gotowe na wakacjach troszkę się namęczyć i pospacerować po górach, aby ujrzeć prawdziwe piękno natury. Szwajcarzy są świadomi tego jak piękny jest ich kraj i prowadzą politykę mającą na celu ochronę tego stanu rzeczy za wszelką cenę. Ponadto, dzięki faktowi, że Szwajcaria to kraj na wskroś nowoczesny, podczas naszego urlopy będziemy mieli wszelkie możliwe udogodnienia i ułatwienia cywilizacyjne znane człowiekowi. Ich walutą jest wspomniany frank szwajcarski i jego zależność do polskiej złotówki wygląda mniej więcej tak : 1 CHF= 3,8 ZŁ. Jest to dosyć spory przelicznik, który rzutuje również na koszty życia w tym alpejskim kraju. I tak, za chleb w supermarkecie zapłacimy około półtora franka więc równowartość prawie 6 złotych. To sporo biorąc pod uwagę fakt, że chleb jest produktem kupowanym codziennie i absolutnie podstawowym. Oddaje to idealnie proporcje cenowe w porównaniu z Polską. Są one nieodczuwalne dla osób, które tam mieszkają na stałe i pracują gdyż stosunek zarobków do cen jest bardzo optymalny, ale dla osób z Polski jadących na wakacje do Szwajcarii są to ceny dosyć wysokie.
Niemniej jednak, koszty życia w Szwajcarii nie powinny odwracać uwagi od tego, jak piękny jest to kraj i jak wiele wartościowych rzeczy można w nim obejrzeć i doświadczyć. Począwszy od kultury, przez krajobrazy do niesamowitej infrastruktury i architektury, jest to kierunek warto rozważenia przy planowaniu wakacji.

Posted in Wycieczki and tagged .