Najmodniejsze kurorty Bułgarii.

Ten kraj podbił serca polskich turystów, a wczasy w Bułgarii stały się zjawiskiem wyjątkowo popularnym. Ten kierunek podróży jest coraz chętniej wybierany przez Polaków, którzy szukają idealnego miejska na wypoczynek dla całej rodziny. Bułgaria może pochwalić się obecnie wieloma modnymi kurortami. Na które z nich warto zwrócić uwagę?

Albena – kurort dla całej rodziny

Ten popularny kurort leżący w rejonie znanym jako Złote Piaski może pochwalić się jedną z najpiękniejszych zatok na Morzu Czarnym. W tym zamkniętym ośrodku wypoczynkowym turyści mogą czuć się całkowicie bezpiecznie, mogą też skorzystać z licznych atrakcji. Nie brak tu wypożyczali sprzętów, które zadowolą nawet najbardziej wybrednych miłośników sportów wodnych. Czekają tu również liczne atrakcje dla dzieci, dzięki czemu Albena już dawno została doceniona jako miejsce wypoczynku dla całych rodzin. Wiele atrakcji czeka tu również na miłośników dobrej zabawy, gdyż Albena znana jest jako miejsce organizacji licznych imprez i festiwali.

Złote Piaski – modny kurort nadczarnomorski

Ta miejscowość, od której nazwano cały region leżący w północnej części Morza Czarnego, może pochwalić się pięknymi plażami oraz licznymi ciekawostkami przyrodniczymi, znajdującymi się w pobliżu kąpieliska. Turystów przyciąga tu nie tylko możliwość beztroskiego wypoczynku, ale także legenda o ukrytym na miejscowej plaży skarbie pirackim. Złote Piaski są cenione zarówno przez tych, którzy podróżują z małymi dziećmi, jak i przez miłośników sportów wodnych. Można tu popływać motorówką, można wynająć jacht. Czeka tu również szkoła nurkowania, w której można poznać tajniki tego ciekawego sportu. Na tych, którzy wolą aktywnie spędzać czas na brzegu czekają korty tenisowe i boiska do siatkówki.

Nie brak też w okolicy ciekawych zabytków. Za najcenniejszy uchodzi monastyr Aładża, znany z cerkwi oraz klasztornych cel wykutych w skale. Można się stąd wybrać również na wycieczkę do Warny, która jest miejscem wyjątkowo chętnie odwiedzanym przez turystów z Polski.

Słoneczny Brzeg – odkrywanie południowych wybrzeży

Albena i Złote Piaski to najmodniejsze kurorty w północnej części wybrzeża Morza Czarnego. Konkurują z nimi kurorty leżące na południu, wśród których największym i najbardziej popularnym jest bez wątpienia Słoneczny Brzeg. Stał się on modnym kąpieliskiem już w latach 50. XX wieku, a dziś na jego terenie znajduje się około 100 hoteli. Czeka tu również park wodny, w którym na dobrą zabawę mogą liczyć całe rodziny. Inną atrakcją czekającą na letników spędzających urlop w tym miejscu jest możliwość odwiedzenia miasteczka o nazwie Nesebyr. Położone w odległości zaledwie 3 kilometrów od modnego kurortu, zachwyca swą historyczną zabudową oraz piękną okolicą.

Posted in Wycieczki and tagged .