Planujesz wakacje w Egipcie? Wybierz Hurghadę!

Planujesz wakacje w Egipcie? Wybierz Hurghadę!

wycieczki do egiptuHurghada nie bez powodu określana jest mianem prawdziwej egipskiej perełki. Jeden z najsłynniejszych kurortów w Egipcie, leżący u wybrzeży Morza Czerwonego, każdego roku gości miliony turystów z całego świata. A na żadne zmiany w tej kwestii się nie zanosi.

 

 

 

Hurghada w kilku słowach

W miejscu, w którym obecnie rozkoszujemy się fantastyczną pogodą i słodkim lenistwem w promieniach słońca, jeszcze na początku XX wieku znajdowała się niewielka osada rybacka. Rozwój potencjału Hurghady zainicjowano we wczesnych latach 80. ubiegłego wieku, a owocem tych działań jest tętniący życiem kurort.

Hurghada jest niezwykle chętnie odwiedzana również przez spragnionych wypoczynku Polaków – zobacz, np w ofercie Rainbow Tours, co przygotowały biura podróży.

Plaże w Hurghadzie

Krajobraz Hurghady, który kształtuje się w naszej wyobraźni, to przede wszystkim cudowne, piaszczyste plaże, ciągnące się wzdłuż brzegu Morza Czerwonego. Nie sposób nie zgodzić się, że ten obraz ma bardzo wiele wspólnego z rzeczywistością. Plaże kurortu to prawdziwy raj dla miłośników wodnych i słonecznych kąpieli oraz pasjonatów sportów wodnych, głównie windsurfingu, kitesurfingu i żeglarstwa.

Źródło niesamowitych wrażeń czeka na nas również pod powierzchnią Morza Czerwonego. Amatorzy nurkowania, którzy zdecydują się na fascynującą podwodną przygodę, jednocześnie odbędą niezwykle inspirujące spotkanie z matką naturą, przemawiającą do nich bogactwem fauny i flory, mieniącej się niemal wszystkimi kolorami tęczy.

Inne oblicze Hurghady

Podczas pobytu w Hurghadzie możemy też poczuć delikatny powiew historii i tradycji. W tym celu najlepiej wybrać się do dzielnicy El Dahar, czyli najstarszej części miasta, której sercem jest targ. W tym miejscu możemy kupić unikatowe pamiątki, ręcznie wykonaną biżuterię lub egzotyczne, rzadko spotykane przyprawy.

Natomiast na poszukiwania nowoczesnych akcentów powinniśmy wybrać się do dzielnicy Sakkala, w zabudowie której dominują luksusowe hotele, eleganckie restauracje oraz kluby nocne, wieczorem otwierające swe podwoje dla ukierunkowanych na wyśmienitą zabawę turystów.

Dodatkowe atrakcje w Hurghadzie

Nasz urlop w Hurghadzie możemy dodatkowo urozmaicić wizytą w Muzeum Papirusu czy miejskim Akwarium, w którym z bliska możemy zobaczyć gatunki zwierząt, zamieszkujące Morza Czerwone.

Inną propozycją może być też uczestnictwo w podwodnym safari, wyprawa po pustynnych bezdrożach lub rejs statkiem z przeszklonym dnem, który bez wątpienia będzie źródłem świetnej rozrywki dla całej rodziny.

Posted in Wycieczki and tagged , .