Spacery po Warszawie – kilka magicznych pomysłów

Pełne słońca letnie dni sprzyjają pieszym wędrówkom. Zarówno mieszkańców Warszawy, jak i turystów zachęcamy do korzystania z wspaniałej aury i odkrywania sekretów stolicy. Przygotowaliśmy dla Państwa kilka pomysłów na pełne wrażeń, klimatyczne spacery po Warszawie. Czas na relaks w terenie!

Uroki Starej Warszawy

Nie wszystkie dzielnice Warszawy zostały w czasie wojny zrównane z ziemią. warszawska Praga doświadczyła stosunkowo niewielu zniszczeń. I choć bardzo długo dzielnica cieszyła się złą sławą, dziś, niczym krakowski Kazimierz, zamienia się w modne miejsce uwielbiane przez artystów. Powstają tu klimatyczne lokale, pracownie i galerie. Obok tego wszystkiego nadal funkcjonuje stara Praga z jej specyficznym lokalnym kolorytem i folklorem. Włóczęgę po Pradze można dziś uznać za zajęcie całkowicie bezpieczne, a do tego niezwykle przyjemne i inspirujące! Dzielnica ma oczywiście swoje kultowe obiekty i miejsca-symbole takie jak Bazar Różyckiego, słynny pomnik „czterech śpiących” czyli polskich i radzieckich żołnierzy czy znajdujący się w sercu dzielnicy Plac Wileński.

spacery-po-warszawie

Przed rozpoczęciem zwiedzania warto zajrzeć do Muzeum Warszawskiej Pragi na ulicy Targowej. Ekspozycja pomaga zrozumieć niesamowity kontekst historyczno-kulturowy, w jakim funkcjonuje to miejsce. Zachęcamy Państwa gorąco do zaglądania na praskie podwórka – kapliczki, przedwojenne klatki schodowe i odrapane, ale często przepiękne elewacje naprawdę zachwycają. Ich urok doceniają też władze miasta, które coraz częściej inwestują w renowacje zabytkowych praskich budynków, znakomitym tego przykładem mogą być urokliwe kamienice na ul. Ząbkowskiej.

Klimat Pragi jest po prostu niepowtarzalny! Spacer z aparatem fotograficznym to rewelacyjny pomysł!

Ducha Starej Warszawy można poczują Państwo również na Starym Mieście. Spacer po Starówce to doświadczenie, od którego zaczyna się zwykle poznawanie stolicy. Warto zadbać o to, by była to prawdziwa przygoda, a nie sztampowa przechadzka uroczymi uliczkami. Polecamy wycieczkę z przewodnikiem, który opowie Państwu pasjonującą historię miasta i odkryje przed Wami sekrety staromiejskich ulic. Pomysł na niezwykłą wyprawę na Stare Miasto znajdą Państwo na: http://warszawazwiedzanie.pl/spacery-po-warszawie-stare-miasto/.

Spacery po Warszawie – Relaks na łonie natury

Oczywiście przy pięknej pogodzie warto postawić na zieleń. W Warszawie nie brakuje przepięknych terenów rekreacyjnych. Do najbardziej przez nas lubianych należy Park Skaryszewski ze wszystkimi urokliwymi zakątkami.

Dlaczego jednak nie zafundować sobie królewskiego relaksu? Zdecydowanie polecamy wyprawy do Łazienek Królewskich i Wilanowa. W magicznych alejkach ogrodów monarszych rezydencji można poczuć się jak w epoce dworskich intryg i pełnych przepychu bali. Oba kompleksy oferują wspaniałe ekspozycje dzieł sztuki światowej klasy, wyjątkowe spotkanie z barokową i klasycystyczną architekturą pałacową, a przede wszystkim cudowne krajobrazy i kontakt z mieszkańcami obu parków, takimi jak pawie czy wiewiórki. Trudno sobie wyobrazić lepsze otoczenie na rodzinny lub romantyczny spacer!

Warszawa to miasto pełne magii. Warto nauczyć się ją odkrywać i doceniać.

Posted in Wycieczki and tagged .