Wycieczka na Malediwy

Wycieczka na Malediwy to pomysł o którym myśli coraz więcej Polaków. Pomimo wysokich cen wyjazdów coraz więcej osób chce zobaczyć te tropikalne wyspy na Oceanie Indyjskim.

Malediwy to archipelag prawie 1200 wysp i wysepek  na 26 atolach koralowych narosłych na podmorskim łańcuchu wulkanicznym. Wyspiarski archipelag ciągnie się przez 820 km z północy na południe i 120 km ze wschodu na zachód. Powierzchnia wszystkich wysp  archipelagu to 298 km².

malediwyJedynie 1/5 wysp Malediwów jest zamieszkanych, łączna mieszka tu  396 tys. (2009 rok). Na Malediwach występuje klimat równikowy wybitnie wilgotny, i dlatego jego średnia roczna suma opadów atmosferycznych wynosi 2130 mm a średnia roczna temperatura powietrza 27 °C.

Miejscowości:
Male –  stolica archipelagu – mieszka tu około 65 tys. mieszkańców . Male jest jedynym ośrodkiem miejskim w kraju. Stolica Malediwów, ma zajmuje zaledwie 2 km².
Hithadhoo – drugie pod względem wielkości miasto Malediwów, zarazem z jednym ze znanych kurortów wypoczynkowych.
Fuamulaku – wyspeka położona dokładnie na równiku. Jest wyjątkowo urodzajna, rosną tutaj ananasy, pomarańcze oraz mango.
Kudahuvadhoo – wyspa w południowej części Atolu Nilandhoo. Znajduje się tutaj kilka niezbadanych jeszcze przez archeologów ruin buddyjskich świątyń.

Posted in Wycieczki and tagged .