Jak wynająć samochód w Hiszpanii?

Wynajęcie samochodu wydaje się nie być niczym szczególnie trudnym. Wystarczy wejść do wypożyczalni, załatwić wszystkie formalności i wyjechać wybranym autem w świat. Warto jednak pamiętać, że wypożyczenie auta jest proste, jeśli umiemy dogadać się z obsługującym nas pracownikiem, a co wtedy, gdy nie znamy języka, a pracownik nie mówi po polsku?

HiszpaniaMyśl z wyprzedzeniem

Polacy to bardzo mądry i wykształcony naród. Każdy z nas miał zajęcia z języka obcego w szkole czy na studiach, ale umiejętności są bardzo zróżnicowane. Poza tym w niektórych krajach język rosyjski, niemiecki czy angielski nie musi być powszechnie używany. W Hiszpanii najlepiej byłoby znać hiszpański, ale niewielu z nas płynnie mówi w tym języku. I tu pojawia się pierwszy problem – jak wytłumaczyć pracownikowi hiszpańskiej wypożyczalni samochodów, że chcemy wynająć auto? Aby nie trzeba było martwić się takimi drobiazgami jak nieznajomość języka, warto pomyśleć wcześniej o zarezerwowaniu sobie samochodu, zwłaszcza, że w dzisiejszych czasach jest to bardzo proste.

 

Włącz komputer

Najłatwiejszym sposobem na wynajęcie samochodu w Hiszpanii jest zarezerwowanie go w Polsce. Jest to bardzo proste zadanie, aczkolwiek warto dokładniej przyjrzeć się znalezionym ofertom, aby nie przepłacić. W pierwszej kolejności należy wpisać w okienko wyszukiwarki np. wynajem samochodów Girona – oczywiście należy umieścić nazwę miasta, gdzie się zatrzymamy. W odpowiedzi na zapytanie pojawi się lista wielu stron, za pośrednictwem których można wynająć auto w wybranym mieście. Potem wystarczy uzupełnić dane we wskazanych rubrykach i postępować zgodnie z regulaminem rezerwacji.

 

Zwróć uwagę na…

Wybierając ofertę wypożyczalni samochodów trzeba dokładnie zapoznać się z cennikiem. Należy pamiętać, że niska opłata za wynajem nie musi oznaczać taniego wypożyczenia samochodu. Często poza opłatą za okres użytkowania trzeba uiścić dodatkowe opłaty np. za ubezpieczenie, dodatkowy sprzęt taki jak foteliki dla dzieci czy nawigacja itp. Tego rodzaju opłaty mogą znacznie podnieść koszt wypożyczenia pojazdu. Tym samym należy zliczyć wszystkie opłaty, które trzeba ponieść za wskazany czas wynajęcia pojazdu i dopiero po tej kalkulacji wybrać najkorzystniejszą opcję.

 

Odbiór auta w Hiszpanii

Rezerwując samochód przez internet można wybrać miejsc, gdzie się go odbierze. Niekiedy dowóz auta pod wskazany adres obarczony jest dodatkową opłata, ale za to nie trzeba szukać wypożyczalni samochodów. Warto więc zaznaczyć, żeby auto czekało na nas na lotnisku, albo przy stacji kolejowej.

 

Jak widać wynajęcie samochodu w Hiszpanii bez znajomości języka wcale nie jest trudne, wystarczy tylko trochę chęci i można wszystko załatwić przez internet.

 

 

Posted in Wycieczki and tagged , .