Wypoczynek w Białce Tatrzańskiej – walory prozdrowotne i turystyczne

Malowniczo położona u podnóża Tatr Białka Tatrzańska to taki zakątek Podhala, który zachował autentyczną góralską atmosferę i przyjazny klimat sprzyjający turystom, zwłaszcza tym, którzy pragną zaznać prawdziwego relaksu i bynajmniej nie cieszy ich tłum przewalający się przez zakopiańskie Krupówki. To doskonałe miejsce relaksu i bardziej aktywnego wypoczynku w zasadzie dla każdego.

Dzięki swemu specyficznemu klimatowi oraz nowoczesnej infrastrukturze narciarskiej, miłośnicy białego sportu mogą liczyć tutaj na śnieg niemal przez cały sezon. Trzy tereny zjazdowe, wśród których prym wiedzie Kotelnica Białczańska, wyposażone są w wyciągi krzesełkowe i orczykowe, trasy zróżnicowane pod względem stopnia trudności są dobrze oświetlone i w całości objęte systemem naśnieżania. Na narciarzy czekają także wypożyczalnie sprzętu i szkółki narciarskie, karczmy i restauracje, wygodne parkingi i oczywiście miejsca noclegowe w licznych pensjonatach, hotelach i kwaterach prywatnych. Warto wspomnieć również o funkcjonującym na zboczu Kotelnicy specjalnym parku dla snowboardzistów, oferującym znakomite warunki do freestylu. 

Białka Tatrzańska jest interesująca turystycznie nie tylko zimą. Przez cały rok można tutaj korzystać z atrakcji wodnych, między innymi takich jak aquapark. Terma Bania, ośrodek położony w centrum Białki, bezpośrednio w sąsiedztwie terenów zjazdowych, oferuje gościom cały szereg wodnych atrakcji. Oprócz aquaparku, w którym znajduje się kompleks basenów, zjeżdżalnie, karuzele, armatki i kaskady, wodospad i sztuczna fala oraz mokry plac zabaw dla dzieci, Terma Bania oferuje kąpiel w zewnętrznym basenie z wodą termalną, z przepięknym widokiem na Tatry, znakomicie wyposażone sanuarium, centrum SPA, jak również usługi hotelowe i gastronomiczne. Jest to nowoczesny i świetnie wyposażony obiekt dostarczający wszystkiego, co niezbędne do dobrego wypoczynku, a jednocześnie mogący stanowić bazę do turystycznych wypraw.

W okolicy bowiem nie brakuje fascynujących miejsc wartych zobaczenia. To nie tylko Zakopane i sławne górskie szlaki – Czerwone Wierchy, Giewont, Morskie Oko, Dolina Kościeliska, Dolina Pięciu Stawów, Orla Perć, Kazalnica Mięguszowiecka, ale również przełom rzeki Białki, czyli tak zwane Skałki stanowiące rezerwat przyrody, Litwinowa Grapa, Cisowa Skała, Czarna Góra – Zagóra, szałasy pasterskie w Jurgowie, kościół w Bukowinie Tatrzańskiej, a w samej Białce drewniany kościółek Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

Posted in Wycieczki.