Zatoka Sueska. Inne oblicze Egiptu

Zatoka Sueska oraz słynny kanał, dzięki którym marzenia o połączeniu Morza Czerwonego z Morzem Śródziemnym stały się rzeczywistością, są miejscami wyjątkowymi. To jedne z najciekawszych atrakcji, którymi kusi turystów Egipt Last minute oraz inne promocyjne oferty biur podróży coraz chętniej kierują swe oferty w ten właśnie rejon. Nie ma tu może potężnych piramid, są za to inne, wyjątkowe atrakcje. Jakie?

Nad Zatoką Sueską

Wciśnięta pomiędzy Synaj a Pustynię Arabską zatoka z pewnością może stać się dla turystów miejscem atrakcyjnym. Liczy ona ponad 300 km długości i rozciąga się pomiędzy Suezem a miastem Al-Ghurdaka. Szerokość tej dość płytkiej zatoki sięga nawet 55 km. Sama Zatoka Sueska znana jest przede wszystkim z malowniczego otoczenia. Z jednej strony Półwysep Synaj ze swymi zabytkami, z drugiej – górzysty krajobraz Pustyni Arabskiej. Pomiędzy nimi ogromny akwen, słynący z bogactwa i piękna podwodnego świata. Ci, którzy zdecydują się poznać podwodne atrakcje tej zatoki, będą mogli zobaczyć nie tylko malownicze rafy koralowe, ale i liczne gatunki egzotycznych ryb.
Najważniejszym miastem nad zatoką jest Suez, który zyskał przede wszystkim dzięki budowie kanału. Znajdujący się w tym mieście port odgrywa ważną rolę w handlu morskim i zapewnia pomyślność mieszkańcom Suezu. Nad Zatoką Sueską znajduje się również inna ciekawa miejscowość, która kusi źródłami siarkowymi. To Ain Sukhna, która właśnie dzięki źródłom szybko przemieniła się w znany kurort.

Najsłynniejszy Kanał Świata

Jego budowa była ogromnym wyzwaniem i znacznie ułatwiła żeglugę. O połączeniu wód Morza Czerwonego i Śródziemnego marzono już w starożytności, ambicje takie miał również Napoleon. Jednak dopiero w 1869 roku ambitne plany udało się ostatecznie zrealizować. Budowany z mozołem Kanał Sueski jest dziś bez wątpienia najważniejszym kanałem świata i odgrywa bardzo ważną rolę w handlu morskim. Stał się też jedną z większych atrakcji turystycznych Egiptu, a nad jego brzegami nie brak ciekawych miejscowości. Sam Suez ze swym ogromnym portem jest fascynującym, choć niezbyt pięknym miastem. Znacznie ciekawsze są takie miasta, jak Ismailia czy leżący przy ujściu Kanału Sueskiego do Morza Śródziemnego Port Said.

Półwysep Synaj

Wciśnięty między Zatokę Sueską a Zatokę Akaba Synaj jest półwyspem wyjątkowym. Bliskość Izraela oraz piękne wybrzeża Morza czerwonego sprawiają, że to właśnie tu znajdują się najsłynniejsze kurorty, którymi kusi Egipt All Inclusive to oferta wielu tutejszych hoteli, w których można wypocząć w doskonałych warunkach. Te piękne miejscowości wypoczynkowe, wśród których na szczególną uwagę zasługuje Sharm el Sheik, kuszą przede wszystkim pięknymi plażami oraz idealnymi warunkami do nurkowania.

Posted in Wycieczki and tagged .